Ülkemizin başarılı davulcularından Leyan Senay HerfstFest’e davet edildi

Leyan Senay, Belçika'nın davul festivallerinden HerfstFest'te performans sergileyecek.

0

Müzik kariyerinin ilk basamaklarından beri toplumsal eşitliliğe duyarlı bir müzisyen olarak dikkat çeken Leyan Senay şimdi de HerfstFest ile karşımızda.

Festivale kısa bir süre kalırken Leyan Senay basın ve medyadan beklediği desteği şu sözlerle ifade etti:

“Ben Leyan Senay, İstanbul’da yaşayan baterist bir kadınım. Düzenli sahne ve workshoplarımın yanı sıra aynı zamanda bateri eğitmenliği de yapmaktayım ve uluslararası kadın davulcular yarışması ve dayanışma topluluğu Hit Like A Girl’ün Türkiye temsilcisi ve organizatörüyüm.

Size hem müzik piyasasında var olan bir kadın olarak bireysel kariyerim, hem de ülkemizdeki sanat ve müzik gelişimi adına çok önemli bir haberi paylaşmak istedim. 1 ve 2 Ekim tarihlerinde “HerfstFest” isimli Benelux Davul Festivali kapsamında Belçika ve Hollanda’da bireysel iki farklı bateri workshop performansım olacak. Ve böyle bir etkinlikte yer alacak Türkiye’den katılan ilk bateristim. Hem de bu ilki ataerkil bir toplumda bir kadının gerçekleştirmesinin sizin ilginizi haber değeri açısından daha cezbedebileceğini düşündüm. Bu iki farklı ülkede gerçekleştireceğim bateri performanslarında Türk müziğini temsil edeceğim ve ulusal değerlerimizi gururla dünyaya tanıtacağım!

Klasik Türk müziği tarihini, topraklarımızda bugüne dek var olmuş tüm değerlerimizi ve bunların sanat ve müziğimize yansımasını günümüze dek detaylı incelediğim bir çalışma sergileyeceğim.

Bu haberin basın ve yayın aracılığı ile daha çok kişiye erişebilmesini ve bu şekilde müzik serüvenimin daha çok insana ilham olabilmesini amaçlıyorum. Bu yüzden sizin desteğinize ihtiyacım var. Eğer bu haberi daha çok kişiye eriştirmeme yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Projelerime ve yaptığım müziğe göz atmak isterseniz instagram hesabımı buraya bırakmak isterim; https://www.instagram.com/meowthedrums/?hl=en

Sevgilerimle, Leyan.”

Önceki İçerikSony yeni 4k Super 35 kamera “FX30”u duyurdu
Sonraki İçerikAtaşehir’de “Harikalar Diyarı” sergisi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments