Universal Studios Hollywood’da tramvay kazası

Universal Studios Hollywood'da gerçekleşen tramvay kazasında 15 kişi yaralandı; soruşturma halen devam ediyor.

0

Cumartesi akşamı Universal Studios Hollywood‘da meydana gelen bir tramvay kazası, yetkililerin açıklamasına göre 15 yolcuyu yaraladı.

Los Angeles İlçe İtfaiye Departmanı birimi, departmanın sosyal medya gönderisinde belirtildiği gibi saat 21.00 civarında tema parkına gönderildi. Toplamda 15 kişi hafif yaralar aldı ve yerel bir hastaneye nakledildi.

Universal Studios Hollywood sözcüsü, tema parkında yaşanan tramvay olayını ve birçok hafif yaralanmanın olduğunu doğrulayarak, kazaya neden olan koşulları anlamak için çaba gösterdiklerini ifade etti.

Soruşturmayı yürüten California Otoyol Devriyesi, pazar günü çarpışma hakkında bir rapor yayınladı. Tramvayın son vagonunun sol dönüş yaparken, “travmatik” bir şekilde, “araç yolun sağ tarafındaki metal bariyerle çarpıştı ve tramvaydan birçok yolcunun dışarı fırlamasına neden oldu” dedi.

Kazanın nedeni hala inceleniyor, ancak CPH, “bu kazada alkol ve uyuşturucunun bir faktör olmadığını” belirtti.

Universal Studios Hollywood’un bir sözcüsü daha bir açıklama yaptı: “Olaya karışan konuklarımızın durumu hakkında düşüncelerimizi sürdürüyoruz ve ajans raporlarına göre, yaraların hafif olduğunu göz önünde bulundurarak minnettarız. İncidin değerlendirmesine devam ederken, güvenlik birinci önceliğimiz olmaya devam ediyor. California Otoyol Devriyesi dahil kamu kurumlarıyla yakın işbirliği içindeyiz ve işleyişimizi ve güvenlik protokollerimizi güçlendiriyoruz.”

Universal Studios Hollywood, Dünya Çapında Ünlü Stüdyo Turu için çoklu vagonlu tramvaylar işletiyor. Bir saatlik tur, ziyaretçileri Universal Stüdyoları setlerinin arkasına götürür, burada “Nope,” “Back to the Future,” “Desperate Housewives,” “How the Grinch Stole Christmas” ve daha birçok film ve televizyon programı çekildi. Tur, aynı zamanda dünyanın en büyük 3-D deneyimlerinden biri olan King Kong 360 3-D ve “Jaws” köpekbalığı saldırısıyla da tanınır. Universal Studios Hollywood, önümüzdeki hafta başlayacak olan atraksiyonun 60. yıldönümünü kutluyor.

Önceki İçerikYeni Çıkan Kitaplar (Mart 2024)
Sonraki İçerikEce Haskan’ın ilk kişisel sergisi: “Saklambaç”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments