Üniversite öğrencileri soruyor, Müzik insanları cevaplıyor: “Müzik Zirvesi”

0

ÜniKumbaravan; Kasım 2016’dan günümüz faaliyetini sürdüren, üniversite öğrencilerinin kültür ve sanat bilgisini arttırmak amacıyla -etkinlik sahipleri ve yayınevlerinin de desteğiyle- ücretsiz bilet ve kitap sağlayan sosyal girişim, seyirci yetiştirme programıdır, kâr amacı yoktur.

Twitter’da 11.700’den fazla üniversite öğrencisi aktif takipçisi ve 4.568 öğrenci üyesi bulunmaktadır. Faaliyetlerimiz ve daha fazlası için web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. www.Kumbaravan.com/uni.html

2.yaşında UniKumbaravan, öğrencilerinde isteği & onayıyla, Sanat Zirveleri organize ederek, öğrencilerle sanat insanlarını bir araya getirme kararı aldı. İlk sanat zirvesi öğrenciler tarafından “3. Sanat Tiyatro” seçildi. 30 Nisan Pazartesi günü İstanbul, Tasarım Atölyesi Kadıköy’de düzenlendi, sonuçları tüm paydaşlar ile paylaşıldı. Sonuçlara ulaşmak için Kumbaravan.com’u ziyaret edebilirsiniz.

İkinci Sanat Zirvesi öğrencilerinde isteği & onayıyla, 2.Sanat Müzik seçildi. Üniversite öğrencilerinin toplu taşıma ve deniz yoluyla ulaşabilecekleri en iyi ilçelerden biri olan Kadıköy uygun görüldü. DorockXL, ÜniKumbaravan kurulduğundan bugüne kadar öğrencilere ücretsiz bilet sağlamış ve Zirveye ev sahipliği yapma teklifimizi kabul ederek bir kez daha desteğini eksik etmeyerek öğrencilere, sanata ve sanatçıya verdiği değeri tekrar göstermiştir.

Müzik Zirvesi 14 Ekim Pazar günü 11:30 – 19:30 saatleri arasında üniversite öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdikleri DorockXL Kadıköy’de düzenlenecek. Hiçbir paydaştan ve öğrencilerden katılım için ücret talep edilmeyeceği gibi sürecin hiçbir kısmında gelir elde edilmesi söz konusu olmayacak. Instagram ve Facebook üzerinden canlı yayın yapılarak toplamda 1 Milyon öğrenciye ulaşmayı hedeflenmekte olup üniversitelerin tamamında var olan temsilcilerimiz aracılığıyla afiş ve duyurular aktif olarak yapılmaktadır.

Zirvede 500 kişilik bir öğrenci grubu yer alacak, başvuru formunda yer alan katılma amacı ve örnek soruları ile süzülerek davet edilecek arkadaşlarımız, tüm Türkiye’den başvuru alacağız ve yurdun dört bir yanından öğrencilerin katılımını sağlayacağız, işlevselliği olması nedeniyle böyle bir uygulama yapmak istedik, bu şekilde daha bilinçli bir katılımcı ve soru kalitesinin olması daha fazla artı değer yaratılması amaçlandı. Zirve boyunca sorulan tüm sorular not alınarak başta araştırma yapmalarını teşvik etmek amacıyla akademisyenlere sonrasında tüm sanat paydaşlarına gönderilerek bilgi sahibi olmaları sağlanacak.

Zirveye ait program ve bilgiler: https://kumbaravan.com

DorockXL Kadıköy: https://www.facebook.com/dorockxl/

Önceki İçerikSusam Sokağı’ndan iddialara yanıt: “Edi ile Büdü eşcinsel değil”
Sonraki İçerikSelda Bağcan, Utrecht’te gerçekleşecek ‘Edebiyat Festivali’nde konser verecek
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments