V&A Müzesi, Swiftie’lere özel iş fırsatı sunuyor

Victoria ve Albert Müzesi, Swift hayranlarına yönelik "Süperfan Danışmanı" pozisyonu açarak, Swiftie'lerin fan kültürü ve koleksiyonlar hakkında bilgi sağlamayı amaçlıyor.

0
AFP / Getty Images

Londra’nın köklü müzelerinden Victoria ve Albert Müzesi (V&A), çağa ayak uydurarak “Süperfan Danışmanı” olarak bir Swiftie arayışına girdi. İngiliz Swiftie adayı, esnek çalışma saatlerine sahip yarı zamanlı bir sözleşmeyle işe alınacak ve Swift hayranlarının ürettikleri ve topladıkları anı eşyaları ile ilgili iç görüler sağlamakla görevlendirilecek. Swift hayranları genellikle idollerinin konserlerinde arkadaşlık bilezikleri takas ederler ve V&A, özellikle bu bileziklerde ve etkinliklerde görülen el yapımı afişlerdeki el işçiliğine ilgi duyuyor.

Bu rol, 172 yıllık kurumun ilan ettiği birkaç rol arasında yer alıyor. Diğer ilanlar arasında Crocs ayakkabıları, drag kültürü, emojiler ve tufting (sıcak giysiler yapmak için kullanılan bir teknik) için Süperfan Danışmanları da bulunuyor. Seçilen adaylar, Lego, Pokemon kartları, Gorpcore (dış mekan giyimini sokak giysisi olarak kullanan bir akım) ve Toby sürahi (oturan bir kişinin şeklindeki seramik sürahiler) alanlarında zaten işe alınmış Süperfan Danışmanlarına katılacaklar.

Müze, “Bu yeni danışman rolleri, V&A koleksiyonu hakkında daha fazla bilgi edinmemize ve gelecekteki müze koleksiyonlarını şekillendirecek olan mevcut kültürel trendler hakkında bilgi sahibi olmamıza yardımcı olacak” diyor. “Koleksiyonumuz hakkında daha fazla şey öğrenmek için her zaman açığız, aynı zamanda neyi toplayacağımız konusunda kültürel trendleri belirleyen trend izleyiciler olarak da hareket ediyoruz.”

Başarılı adaylar, V&A’daki küratöryel uzmanlarla buluşacak, uzmanlık alanları hakkında bilgi paylaşacak, bu objelerin tarihini ve neden sanat, tasarım ve yaratıcılığın geleceği için önemli olduklarını öğrenecekler. Ayrıca adaylar, V&A’nın perde arkasına giderek koleksiyondaki ilgili öğeleri görebilecekler.

V&A direktörü Tristram Hunt, “Bu yeni danışmanlık rolleri, V&A’da sunulan muazzam ve sıklıkla şaşırtıcı yaratıcı çeşitliliği kutlamamıza ve keşfetmemize yardımcı olacak, aynı zamanda günümüz izleyicileri için önemli tasarım hikayeleri hakkında daha fazla bilgi edinmemize yardımcı olacak” dedi.

Taylor Swift‘in Eras Turu, şu anda Asya’da devam ediyor ve Avrupa’daki performanslarına 9 Mayıs’ta Paris’te başlayacak. Londra’da ise Wembley Stadyumu’nda 21, 22 ve 23 Haziran’da üç konser gerçekleşecek.

Önceki İçerikBu Hafta Vizyona Giren Filmler (23 Şubat 2024)
Sonraki İçerikBosna’nın Direniş Hikayesi: Kiss the Future
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments