Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (23 Şubat 2024)

Sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli, 5 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 23 Şubat 2024 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Erdal ile Ece, Hayatla Barış, Oyuncaklar Firarda (The Inseparables), Ritüel (Consecration) ve İlgi Alanı (The Zone of Interest) filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

ERDAL İLE ECE

Yönetmen: Togan Gökbakar
Oyuncular: Şahan Gökbakar, Seda Türkmen
Formatlar: 2D, GoldClass, Premium Cinema, ScreenX, Skybox, Starium
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 47 dk

Şahan Gökbakar’ın yeni komedi filmi Erdal ile Ece, ilişkilerinde acı tatlı çatışmalar yaşayan ve bu nedenle kendilerini türlü komik durumların içerisinde bulan evli bir çiftin hikayesini konu ediniyor. Uzun yıllardır evli olan Erdal ile Ece’nin yaşadığı acı tatlı çatışmalar, onları birbirinden komik olayların içine sürekler. Filmde her ilişkide karşılaşılan acı tatlı tartışmalar, birbirini seven bir çiftin gözünden anlatılıyor.

RİTÜEL

Orijinal Adı: Consecration
Yönetmen: Christopher Smith
Oyuncular: Ian Pirie, Danny Huston, Jena Malone
Formatlar: 2D, Dublajlı, GoldClass, Sky Auditorium, Altyazılı
Tür: Korku
Süre: 1 sa 31 dk

Senaristliğini ve yönetmenliğini Christopher Smith’in üstlendiği Ritüel (Consecration), kardeşinin şüpheli ölümünün ardındaki gerçekleri öğrenmeye çalışan genç bir kadının hikayesini konu ediniyor. Genç bir kadın olan Grace’in hayatı, rahip olan erkek kardeşinin intihar ettiği haberini almasıyla altüst olur. Grace, kardeşinin şüpheli ölümünün ardında gerçekte ne olduğunu öğrenmek ister ve bu amaçla İskoçya’daki Mount Savior Manastırı’na gider. Bu süreçte kendi geçmişiyle ilgili rahatsız edici bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalan Grace, araştırmasını ilerlettikçe bir cinayet ve yaşanan gizemli olayları keşfeder.

İLGİ ALANI

Orijinal Adı: The Zone of Interest
Yönetmen: Jonathan Glazer
Oyuncular: Sandra Hüller, Ralph Herforth, Christian Friedel
Formatlar: 2D, GoldClass, Altyazılı, Tempur
Tür: Dram
Süre: 1 sa 45 dk

Senaristliğini ve yönetmenliğini Jonathan Glazer’in üstlendiği İlgi Alanı (The Zone of Interest), Auschwitz kampının yanında aileleri için ideal bir yaşam kurmaya çalışan kampın komutanı ve eşinin hikayesini konu ediniyor. Auschwitz’in komutanı Rudolf Höss ve eşi Hedwig, aileleri için en ideal hayatı inşa etmek ister. Bu amaçla kampın bitişiğindeki bir evi, kendileri için mükemmel bir hale getirirler ve çocukları ve hizmetkarlarıyla rüya gibi bir hayat yaşarlar. Ancak onların ölüm kampının duvarlarına bakan evleri, tren rayları ile gaz odalarının arasındadır.

HAYATLA BARIŞ

Yönetmen: Ekin Pandır
Oyuncular: Bülent İnal, Nazan Kesal, Taner Ölmez
Formatlar: 2D, GoldClass
Tür: Biyografi
Süre: 2 sa 5 dk

Ekin Pandır yönetmenliğinde vizyona girecek Hayatla Barış, küçükken geçirdiği kaza nedeniyle engelle olmasına rağmen bu durumun hayatını engellemesine izin vermeyen Barış Telli’nin hayatına odaklanıyor. Geçirdiği kaza sonucu sağ bacağını kaybeden Barış Telli, yıllar içinden tenisten atletizme, sporun birçok alanında Türkiye rekoru kırdı. Ampute Futbol Milli Takımı’nda sayısız şampiyonluklar, gol krallıkları kazanan Barış Telli, zamanla “Ampute Messi” olarak anılmaya başladı.

OYUNCAKLAR FİRARDA

Orijinal Adı: The Inseparables
Yönetmen: Jeremy Degruson
Formatlar: 2D, Dublajlı
Tür: Animasyon
Süre: 1 sa 30 dk

Çocukların ve animasyon tutkunlarının ilgisini çekecek Oyuncaklar Firarda (The Inseparables), gizemli bir şekilde kaybolan oyuncakları ararken kendilerini büyük bir maceranın içerisinde bulan kukla ve oyuncak köpeğin hikayesini konu ediniyor. Central Park’ta yeni macera arayışlarına giren Don’un hayatı rap söyleyen oyuncak köpek DJ Doggy Dog ile yolunun kesişmesiyle bambaşka bir hal alır. Çok geçmeden Don ve Doggy Dog, birlikte New York sokaklarında inanılmaz bir maceraya atılır. Don ve Doggy Dog, bilikte hareket edip gizemli bir şekilde ortadan kaybolan oyuncakları bulmayı başarabilecek midir?

Önceki İçerikHüsnü Arkan’dan Şiirlerden Şarkılar
Sonraki İçerikV&A Müzesi, Swiftie’lere özel iş fırsatı sunuyor
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments