Zorlu PSM’den yepyeni bir sonbahar festivali: “Neue! Step”

0

Zorlu PSM, melankoli ve sonbaharın hüznünden ilham alan yeni festivali Neue! Step, neo-klasik, minimal, ambient, deneysel ve avangart müziğin kalıpları reddeden sıra dışı isimlerini bir araya getiriyor.

Zorlu PSM, 7. sezonunda yeni bir festival programını hayata geçirerek; neo-klasik, ambient, minimal, deneysel ve avangart türleri bir araya getiren Neue! Step ile 11-29 Eylül tarihleri arasında müzik ve kültür sanat tutkunlarıyla buluşuyor. Festivalin müzik dışındaki diğer disiplinleri de kapsayan içeriğiyle ilgili açıklama Ağustos’un ilk haftası duyurulacak.

Neue! Step programında, zengin melodilerini deneyselliğiyle birleştiren 21. yüzyılın en zeki ve yetenekli bestecilerinden Nils Frahm’ın yanı sıra; yeni dönem klasik müzik dünyasının en önemli piyanistlerinden Víkingur ÓlafssonBerlin Filarmoni’nin 12 ÇellistiPeter Broderick, müzik kariyerlerini sonlandıran Wild Beasts’in solisti Hayden ThorpeDouglas DareSylvain ChauveauRoberto Cacciapaglia gibi müzikte yeni arayışlarda bulunan ve müziğin anlamını genişleten sanatçılar yer alıyor. Injazero Records Showcase kapsamında ise HeinaliMatt Emery ve C. Diab sahne alacak.

Neue! Step’e özel %100 Studio’da gerçekleşecek konserlerde 360 derece sahne deneyimine ev sahipliği yapacak olan Zorlu PSM, yeni deneyimlere açık müzikseverleri eylül ayı boyunca müziğin zamansal ve duygusal sınırlarına doğru bir keşfe çıkaracak.

Önceki İçerikPakistan uzaya ilk astronotunu göndermeye hazırlanıyor; hedef 2022
Sonraki İçerikÇarlık da, yıkılışı da “Geçmişin Yükü” aslında; The Last Czars
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments