Balamir Nazlıca’dan yeni single: “Wave Goodbye”

Balamir Nazlıca’nın yeni teklisi “Wave Goodbye” sevenleriyle buluştu.

0

Soaked’un baş şarkı yazarı ve vokalisti Balamir Nazlıca’nın Angels Coming EP’sinin ardından hazırladığı yeni teklisi “Wave Goodbye” 4 Haziran’da tüm müzik platformlarında dinleyiciyle buluştu.

Balamir Nazlıca’nın Unconcelament ismiyle ürettiği video serisi ve geçtiğimiz yıl çıkardığı Angels Coming EP’sinden sonra üretim heyecanı durmadan daha da büyük bir ekip ile yükselerek devam ediyor.

Karanlık dokusunun içinden yükselen rengarenk Synth’ler önderliğinde yolculuğuna hazırlanan Indie Pop teklisi “Wave Goodbye”’ın prodüktörlüğünü Yüzyüzeyken Konuşuruz ve Mabel Matiz albümlerinden aşina olduğumuz Emre Nişancı üstlendi. Bas gitarda Feryin Kaya, davulda Kerem Öktem, back vokalde Selin Sümpültepe ve Alper Anık, klavyede Atıl Aksoy, trompetde Serkan Emre Çiftçi’nin yer aldığı “Wave Goodbye”ın mastering’i Dinçer Demirci tarafından yapıldı.

“Wave Goodbye” teklisi; toplamda 4 parçadan oluşacak ve 2021’in son çeyreğinde piyasa sürülecek olan “West Coast” adlı EP’nin ilk habercisi…

Müzik üretimi ile sınırlanmayan Balamir, müziğine karşı olan özeni aynı şekilde görsel çalışmalarına da yansıtıyor. “Wave Goodbye”ın kapak tasarımı Tuğrul Şalcı ve Tuğçan Ündemire ait. İllüstrasyondan farklı olarak tasarımdaki çizgiler gürültü algoritma tekniği kullanarak yaratıldı ve “Wave Goodbye”ın görsel yansıması olarak değerlendirildi.

“Wave Goodbye”ın videosu, film endüstrisinin büyük ustalarından Charles Emir Richards’ın görüntü yönetmenliğinde, Tuğrul Şalcı’nın gürültü algoritması kullanılarak siyah beyaz çekildi.

Soaked‘un temellerinden biri olan İngilizce üretim ve evrensel iletişim arzusu “Wave Goodbye” teklisinde hayat bulmaya çalışıyor.

Aşk, ölüm ve hayata tanıklık eden “Wave Goodbye”, Balamir’in çok büyük hayranı olduğu Nietzche’den taşıdığı gizli alıntılarla, sözler arası keşiflere devam ediyor.

“2020 yılında hayatlarımız beklenmedik bir şekilde, aniden değişti. Hepimiz yeni rutinler oluşturduk. Herkes kendi yöntemiyle yaşanan olumsuz gelişmeleri aşmak için çabaladı. Kimimiz bunu daha iyi yaptı. Hepimizin ortak ruhunun gerçeklerden kaçma arzusu olduğunu düşünüyorum. Belli sınırlar içinde gündelik hayattan kaçmak için hayal kurmanın son derece faydalı olduğuna inanıyorum. “Wave Goodbye” bu kaçma arzusunun yansımasıdır.” Balamir Nazlıca

WAVE GOODBYE

Önceki İçerikKlor & Canay Doğan’dan “Uzak”
Sonraki İçerikTürkiye’de kişisel bir NFT koleksiyonu ilk kez fiziksel ortamda sergilendi: “Crash”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments