Beaten Fame: “Biz müzikal yolculuğumuzda içimizden geldiği şekilde ilerleyebilmiş insanlarız”

0
Frida Kahlo

Merhabalar, öncelikle NouvArt olarak ‘Dünya’ için başarılar diliyoruz. Dünya’dan bahsetmeden önce Beaten Fame’e değinmek istiyorum. Nasıl bir araya geldiniz? “Beaten Fame” kimin fikriydi, nasıl çıktı ortaya?

İlginize, çok çok teşekkürler 🙂  Biz müzik yapmak için bir araya geldik. İlk başta Elçin Orçun şarkılarını sahnede canlı çalmak ve yeni düzenlemeler yapmaktı planımız fakat sonra şarkılar ikimizin dokunuşlarıyla klasik Elçin şarkıları olmaktan çıktı. Ruhumuzu daha iyi yansıtan bir isme ihtiyacımız vardı. Bir sürü isim arasında seçim yapmadık, ilk aklımıza gelen isim tam olarak müziğimizin aynası oldu.

Bildiğim kadarıyla ikiniz de reklam sektöründe de dişe dokunur işler yaptınız. Ayrıca başarılı solo kariyerler, tiyatro, oyunculuk, singlelar vs., şu an yaptığınız müziğin geçmişteki bu tarz işlerden de beslendiğini söyleyebilir miyiz?

Müziğimizin ana besin kaynağı hayatlarımız elbette. Biz müzikal yolculuğumuzda içimizden geldiği şekilde ilerleyebilmiş insanlarız. Geçmişimizin tamamı şu an olduğumuz kişiler olmamıza sebep çünkü istediğimiz ve hayal ettiğimiz hayatları yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz 🙂

Dünya’ya dönecek olursak, nasıl bir oluşum süreci var, hikayesi ne?

Dünya, bir araya geldikten kısa bir süre sonra çıktı ortaya. Tanışmadan önce, farklı zamanlarda ayrı ayrı yaptığımız bir beste aslında. Tanıştıktan sonra altyapıyla, sözlerin ve bestenin buluşmasıyla ‘’Dünya’’ doğdu. Bir sıkışıklığı anlatıyordu, yaşadığımız dünyanın kendi çıkarları için insanları sıkıştırmasını…Şarkının daha sert bir anlatıma da ihtiyacı vardı bu noktada Şehinşah’ın rap bölümüne destek atmasıyla şarkı tamamlandı.

Çekim süreci nasıl geçti? Kimlerle çalıştınız bu süreçte?

Bir hayalimizi daha gerçekleştirdik.Türkiye’de underground müziğin en önemli kalelerinden biri olan Machine Club‘da, sevgili İpek Ural yönetmenliğinde çekildi video klibimiz. Dünyanın kasvetini ve insanların sistem karşısında nasıl kuklalaştığını anlatmayı hayal ettik klipte. Çalışmalarını yakından takip ettiğimiz Hurcan Emre görüntü yönetmenliğini üstlendi. Bizim için çok keyifli ve yoğun bir süreçti. Sizin vesilenizle emeği geçen herkese bize yürekten inandıkları için teşekkür ederiz. Kavuştuğumuz insanlar konusunda kendimizi şanslı hissediyoruz. Buna siz de dahilsiniz 🙂

Açıkçası ‘Dünya’, pek alışık olmadığımız bir tarzda çıktı karşımıza. Elektronik, dupstep, hiphop R&B.. hepsinden bahsedebiliyorken bir de kadın bir vokal olunca fazlasıyla alışılmıştan uzak, bir o kadar da doyurucu geliyor kulağa. Siz neler hissettiniz? Aklınızdaki ‘Dünya’yı yeterince aktarabildiğinize inanıyor musunuz?

🙂  Ne mutlu bize. BEATEN FAME şarkıları tamamen doğaçlama çalışmalar ile ortaya çıkıyor. İçimizden gelen müziği yapıyoruz ve o müzik hiç kaygı taşımıyor, bize iyi gelen de bu. Genel olarak müziğimize inanıyoruz çünkü hissetmediğimiz şarkılar yapabilen insanlar değiliz. Aklımızdaki dünyayı anlatmaya tek bir şarkı yetmez sanıyoruz ama başlangıç için hiçte fena değil.

Kayıt sürecinde özellikle etkilendiğiniz isimler var mı?

İşimizi benzetmek kadar örnek aldığımız bir durum yok. Çalışmalarını beğendiğimiz isimler var ama biz kendi yolumuzu bulmaya çalışıyoruz.

Dinleyicilerinizin tepkisi nasıl oldu?

Elçin Orçun olarak değilde BEATEN FAME olarak çıkış yapmamız biraz kafa karıştırsa da tepkiler çok güzel. Herkesin sevebileceği bir müzik yapmadığımızın farkındayız ama müziğimizle kavuştuğumuz insanların tam olarak anlaşılmak istediğimiz yerden ‘’Dünya’’yı sevmiş olmaları bizi çok mutlu ediyor.

Dünya’nın gelmesiyle beraber, önümüzdeki günlerde kesinleşen konserler, etkinlikler var mı?

Zaman zaman bazı etkinliklerle dinleyicilerimizle buluşuyoruz. Bir konser gibi olmasa da dj setlerimizin arasında bile kendimizden bazı şarkıları çalıp söylüyoruz. Geçen hafta bir arkadaşımızın işlettiği bie cafede çaldık ve çok hoşumuza gitti. İlerleyen tarihlerde bunun gibi performanslarımıza daha çok denk gelebileceksiniz. Bu etkinlikleri de sosyal hesaplarımızla kolaylıkla takip edebilirler.

Peki, çok ara vermeden albüm de gelir mi?

Önümüzdeki günlerde 2. teklimiz ‘’Kim Bilir’’i yayınlamak istiyoruz. Klip için ön hazırlıklara başladık. Çok fazla şarkı yaptık, artık albümü hakediyorlar 🙂  bu yüzden arayı çok açmadan bu sene içerisinde albüm çıkarmak istiyoruz.

Çok teşekkür ederiz, konserlerde görüşmek üzere..

Biz teşekkür ederiz ilginize, sevginize.
İyi ki varsınız!

www.beatenfame.com
www.facebook.com/beatenfame
www.twitter.com/beatenfame

Hande Özdemir
Önceki İçerikKahraman Deniz: “Ben sadece savaşıyorum ve buna tek bir kişi bile yardım edemiyor”
Sonraki İçerik21. yüzyılın en önemli rock star ikonlarından biri: “Chris Cornell”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments