Bertuğ Cemil’den yeni şarkı: “Karanlık Sevda”

Bertuğ Cemil, yeni şarkısı “Karanlık Sevda” ile müzikseverlerle buluşuyor.

0

Yağmur” adlı hitiyle ses getiren ve ardından birçok albüm ve tekli yayınlayan Bertuğ Cemil, tasavvuf öğelerini modern rock sound’uyla birleştirdiği yeni şarkısı “Karanlık Sevda” ile müzikseverlerle buluşuyor.

Söz ve ve müziği Bertuğ Cemil’e, düzenlemesi Cengiz Köroğlu ve Alper Benli’ye ait şarkının klibi, Esra Candan yönetmenliğinde, Londra Osterley Park’ta ve Pinner Hill’de bulunan yıkım aşamasındaki bir malikanede 3 günde çekildi. Parçanın atmosferine uygun görseller ve Cemil’in performansının yer aldığı klibin çekiminde, iPhone 12 Pro Max kullanıldı.

Bertuğ Cemil yeni şarkısını, “Hayata dair en anlamlı bulduğu mefhumun sevgi olduğunu düşünen birinin gözünden ‘sevda’ya bakıyoruz ‘Karanlık Sevda’ şarkısında. Buradaki karanlık o sevdayı bulup bulamama soru işaretinden kaynaklansa da, finalinde ışığı göstermeyi ihmal etmiyor. Vazgeçmeden sevmeli, ısrar ederek sevmeli diyor, koşulsuz, karşılıksız…” diye anlatıyor. Zengin orkestrasyonuyla dikkat çeken şarkının kayıt ve mix’i Cengiz Köroğlu, mastering’i Reha Omayer tarafından gerçekleştirildi. Stüdyo 74’ye kaydedilen “Karanlık Sevda”da, 12 telli akustik gitarda Bertuğ Cemil, basgitar ve elektronik gitarda Cengiz Köroğlu, elektronik sesler ve loop’larda Alper Benli, hammond orgta Serhat Ersöz, davulda Soner Doğanca, perküsyonda Tunç Çakır, yaylı düzenlemede Özgür Sevinç, kemanlarda Hande Özalan ve Bahar Büyükgönenç, viyolada Yelda Cansun, viyolonselde Suna Yüksel yer alıyor. Şarkının fotoğrafları ve kapak tasarımı Esra Candan’a ait.

Londra´da yaşayan ve müzik çalışmalarına orada devam eden Bertuğ Cemil, önümüzdeki iki yıl boyunca teklilerini yayınlamayı ve ardından albümle bir araya getirmeyi planlıyor. Sanatçının yeni teklisi “Karanlık Sevda” MEYPOM etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında.

KARANLIK SEVDA

Önceki İçerikSelin Gökova’nın yeni teklisi: “Haze”
Sonraki İçerikMurat Özel’den Farklı Performanslar
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments