Borusan Müzik Evi’nde üç özel proje

0

Borusan Müzik Evi bu hafta üç özel projeye evsahipliği yapacak. 20 Şubat Perşembe akşamı SO Duo ve Dostlar, Grammy ödüllü bansuri ve Hindustani sanatçısı Steve Gorn ile bir araya geliyor.

22 Şubat Cuma, Black Pencil Rönesans ve barok döneme ait yapıtlara taze bir soluk getirdiği Sit Fast projesiyle müzikseverlerle buluşacak. 22 Şubat Cumartesi akşamı ise Hakan Ali Toker, etnik caza yoğunlaştığı “Şehir Hayatı” ile Borusan Müzik Evi’ne konuk olacak. 

Sumru Ağıryürüyen ve Orçun Baştürk’ten oluşan SO Duo ve Dostlar, 20 Şubat Perşembe akşamı Borusan Müzik Evi’nde Grammy ödüllü bansuri ve Hindustani sanatçısı Steve Gorn ile buluşacak. Konser, SO Duo’nun geçen yıl ABD’li usta sanatçıyı konuk ettiği üç şarkılık The Light albümüyle aynı başlığı taşıyor. SO Duo’nun bu konserdeki dostları, klasik kemençe sanatçısı Elif Canfezâ Gündüz ve davulcu Onur Başkurt olacak.

Çağdaş yapıtlara yeni soluk

21 Şubat Cuma günü ise Black Pencil, adını 1500’lü yıllarda yaşayan ve eserler veren Christopher Tye’ın yapıtından alan Sit Fast projesini müzikseverlere sunacak. Sit Fast, hıza gönderme yapmayan, bizi oturup dinlemeye davet eden bir proje. Topluluk, bu konserde Klaas De Vries, Martijn Padding, Klas Torstensson, Roderik De Man, Wim Henderickx ve Louis Andriessen yapıtlarını yorumlayacak. Rönesans ve barok döneme ait yapıtlara yeni bir soluk getirecek.

Hakan Ali Toker’le ‘Şehir Hayatı’

Türk müziğinin piyanoda icrası alanında çığır açıcı çalışmalara imza atan Hakan Ali Toker, etnik caza yoğunlaştığı “Şehir Hayatı” projesiyle 22 Şubat Cumartesi akşamı Borusan Müzik Evi’ne konuk olacak. Klasik müzik alanındaki çalışmalarını etnik dünya müziğini de içerecek bir biçimde genişleten sanatçı, bugüne dek sessiz filmlere müzik yapmanın yanı sıra sıradışı projelere de imza attı. 2005’te Piyano ile Türk Müziği ve 2012’de Alla Turca Alla Toker albümleriyle dinleyicilerin ve eleştirmenlerin övgülerini alan Toker, klasik Batı müziği, Türk müziği ve caz türlerinde yapıtlar üretiyor. Darren Rea, Toker için şöyle diyor: “Karşımızda, sanatına çok hâkim, herkesin bildiği yapıtları parçalayıp yeniden inşa edebilen ve bunu yapmakla bize beklenmedik, ama aynı zamanda tanıdık bir şey verebilen bir sanatçı var.”

PROGRAM

SO DUO FEAT. STEVE GORN

20 ŞUBAT 2020 PER 20.30 BORUSAN MÜZİK EVİ

SUMRU AĞIRYÜRÜYEN vokal, mandolin, klavye
ORÇUN BAŞTÜRK vokal, panduri, klavye, elektronikler
ELİF CANFEZÂ GÜNDÜZ klasik kemençe
ONUR BAŞKURT davul, elektronikler
BURHAN HASDEMİR vurmalı çalgılar
MEHMET TEKİRDAĞ
 kaşık, kapak
STEVE GORN 
bansuri, klarnet

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Konser

BLACK PENCIL: SIT FAST

21 ŞUBAT 2020 CUM 20.30 Borusan Müzik Evi

JORGE ISAAC blok flüt
MATTHIJS KOENE
 pan flüt
ESRA PEHLİVANLI
 viyola
MARKO KASSL
 akordeon
ENRIC MONFORT
 vurmalı çalgılar

20.30 Kapı açılışı

21.00 Konser

HAKAN ALİ TOKER “ŞEHİR HAYATI”

22 ŞUBAT 2020 CMT 20.30 Borusan Müzik Evi

ONUR ÇALIŞKAN klarnet
HİKMET ALTUNBAŞLIER
 trompet
VALENTİN CONUS
 saksofon
HAKAN ALİ TOKER
 piyano
NEYZEN ÖZSARI
 bas gitar
HAKAN ÇETİNKAYA
 drums
İSMAİL DARICI
 perküsyon

20.30 Kapı açılışı

21.00 Konser

Önceki İçerikBTS ile dizi sözleşmesi yapan şirketin hisseleri aniden arttı
Sonraki İçerikMüzikle geçen yarım asırlık macera: “Sabih Cangil / 50”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments