Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (15 Eylül 2023)

Sinema salonlarında bu hafta 5'i yerli, 11 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 15 Eylül 2023 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. After: Her Şey (After Everything), Mucize Uğur Böceği ile Kara Kedi (Ladybug & Cat Noir: The Movie), Venedik’te Cinayet (A Haunting in Venice), Güvenli Bir Yer (Safe Place), Maymun Kral Geri Döndü (Monkey King Reborn), Terracotta Krallığı (Realm of Terracotta), Lanetli Miras: Yanlış Adres, Metruk, Silüet: Bir Yılbaşı Kabusu, Tavuri ve Vesnan filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

AFTER: HER ŞEY

Orijinal Adı: After Everything
Yönetmen: Castille Landon
Oyuncular: Josephine Langford, Louise Lombard, Hero Fiennes Tiffin
Formatlar: 2D, Dublajlı, GoldClass, Premium Cinema, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 1 sa 33 dk

AFTER serisinin beşinci ve son bölümünde Hardin’i hayatına devam etme konusunda zorlanırken buluruz. Kitabını yazma motivasyonu bulamayan ve Tessa ile yaşadığı ayrılığın kalp kırıklığını yaşayan Hardin, geçmişte yanlış yaptığı bir kadını aramak ve kendini bulmak için Portekiz’e gider. Tessa’yı geri kazanmayı umarak çıktığı bu yolculukta, önce kendisinin değişmesi gerektiğini fark edecektir.

MUCİZE UĞUR BÖCEĞİ İLE KARA KEDİ

Orijinal Adı: Ladybug & Cat Noir: The Movie
Yönetmen: Jeremy Zag
Formatlar: 2D, Dublajlı, GoldClass, Tempur
Tür: Animasyon
Süre: 1 sa 45 dk

Aynı isimli animasyon dizinin film uyarlaması, güçlü süper kahramanlar Uğur Böceği ile Kara Kedi’ye dönüşen ve Işıklar Şehri’ni Atmaca Güve olarak bilinen tehlikeli bir süper kötüden korumak için güçlerini birleştiren Parisli gençler Marinette Dupain-Cheng ve Adrien Agreste’in başlangıç hikâyesine odaklanıyor.

VENEDİK'TE CİNAYET

Orijinal Adı: A Haunting in Venice
Yönetmen: Kenneth Branagh
Oyuncular: Michelle Yeoh, Kenneth Branagh, Jamie Dornan
Formatlar: 2D, GoldClass, Altyazılı
Tür: Suç
Süre: 1 sa 43 dk

Emekli olan ve dünyanın en göz alıcı şehirlerinden Venedik’e giden Poirot, istemese de çürümüş ve hayaletlerle dolu bir şatoda düzenlenen bir spiritüel seansı ziyaret eder. Misafirlerden birinin öldürülmesi sonucu Poirot kendini gölgeler ve sırlarla dolu karanlık bir dünyanın içinde bulur.

GÜVENLİ BİR YER

Orijinal Adı: Safe Place
Yönetmen: Juraj Lerotic
Oyuncular: Goran Markovic, Snjezana Sinovcic, Juraj Lerotic
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 1 sa 42 dk

Akıl sağlığı sorunlarının aile bağlarını nasıl etkilediğine dair hassas bir keşif niteliği taşıyan Güvenli Bir Yer, samimi, gerilimli, yürek burkan bir film; yönetmen Lerotić’in kendi hayatından esinlendiği otobiyografik bir aile dramı. Damir’in ailesinin hayatı birden ve kökten değişir, çünkü Damir intihar girişiminde bulunmuştur. Annesiyle kardeşi 24 saat boyunca onu hem kendisinden hem de düşmanca buldukları sistemden korumaya çalışacaktır. En İyi Uluslararası Film dalında Hırvatistan’ın Oscar adayı olan Güvenli Bir Yer senaryosunu yazıp hem yönetmenliğini hem de başrolünü üstlenen ve Saraybosna Film Festivali’nde hem En İyi Yönetmen hem de En İyi Oyuncu Ödülleri’ni kazanan Juraj Lerotić’in ilk filmi.

MAYMUN KRAL GERİ DÖNDÜ

Orijinal Adı: Monkey King Reborn
Yönetmen: Yunfei Wang
Formatlar: 2D, Dublajlı
Tür: Animasyon
Süre: 1 sa 35 dk

Çok çok uzun zaman önce, Doğu topraklarında şeytanlar kol gezmişti. Önceki yaşamında Buddha Rulai’nin ikinci çırağı olan Usta Tang, Batı’daki Leiyin Tapınağı’na Doğu topraklarını arındırmak için kutsal yazılar getirmeye yemin eder.

TERRACOTTA KRALLIĞI

Orijinal Adı: Realm of Terracotta
Yönetmen: Yongchang Lin, Leon Ding
Formatlar: 2D, Dublajlı
Tür: Anime
Süre: 1 sa 51 dk

Jade ve kahraman savaşçı Magnus’un, Qin hanedanına karşı güçlerini birleştirmeleri ve bu esnada birbirlerine aşıkn olmalarını anlatıyor.

LANETLİ MİRAS: YANLIŞ ADRES

Yönetmen: Omma Okan Kılıç
Oyuncular: Ebrar Gür, Turgay Yıldız, Caner Çiftçi
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 1 sa 23 dk

Geçmişine ait bir gerçeği öğrenen Asiye, yüzleşmeye cesaret edemediği ve orada karşısına çıkacaklardan korktuğu için profesyonel paranormal araştırma ekibi Ozan ve Taner den yardım ister. Eskiden yaşamış olduğu ve günümüzde terk edilmiş olan evi araştırmaları için konumu ve hikayesini paranormal araştırma ekibi ile paylaşır. Hikayenin dikkat çekici olması sebebi ile araştırma ekibi kabul eder. Gidecekleri evde yaşayacakları paranormal olayların yanı sıra geçmişe ait bir gizemi farkında olmadan açığa çıkaracaklar ve Asiye’nin onlardan sakladığı bir sır başlarına büyük dert açacak. Bu korku dolu araştırmanın sonunda yıllar boyu saklı kalan sır ortaya çıkacaktır.

METRUK

Yönetmen: Mehmet Ali Zaim
Oyuncular: Ali İhsan Bozdemir, Serap Çetintürk, Şiar Zaim
Formatlar: 2D
Tür: Bilim Kurgu
Süre: 2 sa

Film, dünya dışı varlıkları araştıran Ali’nin kaybolması sonrası onu arayışa giren Meryem’in hikâyesini anlatıyor. Dünya dışı yaşamın varlığına inanan ünlü bilim kurgu yazarı Ali Yücetürk uzaylı varlıklarla iletişim kurmak istemekte ve aynı zamanda uzaylı fenomenleri ile ilgili kitabını yazmaktadır. Bu tehlikeli merak Ali’nin dramatik sonunu hazırlar.

SİLÜET: BİR YILBAŞI KABUSU

Yönetmen: Buğra Kekik
Oyuncular: Gülşah Büktür, Tuncay Gençkalan, Yağmur Demircioğlu
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 1 sa 22 dk

Bir Yılbaşı gecesi eğlencesi için toplanan genç arkadaşları, gecenin ilerleyen saatlerinde kötü bir sürpriz beklemektedir. Gerçek bir kâbusun ardından, Silüet bir daha asla peşlerini bırakmayacaktır.

TAVURİ

Yönetmen: Derviş Zaim
Formatlar: 2D
Tür: Belgesel
Süre: 1 sa 33 dk

Tavuri filmi, hayatının yarısını hapisanede geçiren şeytan lakaplı Mustafa Serttaç karakteri aracılığıyla suç, suça bağımlılık, toplum ve özgürlük temalarını sorgulamaktadır. İlkokulu bitirmemiş olan Mustafa Serttaş Kıbrıs’ta yoksul ve parçalanmış bir ailede yetişmiş ve çocukluğundan itibaren hırsızlığa başlamıştır. Zamanla bu alışkanlığı bir tutkuya dönüşmüştür. Filmin yönetmeni Derviş Zaim Mustafa Serttaş’ı sekiz yaşından beri tanımaktadır. Bu çalışmada Serttaş’ın hayatının son beş yılını filme almayı başarmış, çekimlerin bir kısmı Serttaş hapiste iken gerçekleştirilmiştir. Filmin başında yönetmen eski arkadaşını hapisanede ziyarete gelir, bu sayede seyirci olarak yönetmenin kafasında bazı sorular yer aldığını öğreniriz: Tavuri hapisaneden çıktıktan sonra yeni bir hayat başlatmayı başarabilecek midir, yoksa yavaşça kendi sonunu mu hazırlayacaktır? Ülkenin en büyük dolandırıcısı olmasına rağmen ona yönelik bir merhamet geliştirmek mümkün müdür?

VESNAN

Yönetmen: Bülent Orçin
Oyuncular: Beste Tosuner, Orkun Özcan, Mehmet Bilen
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 1 sa 25 dk

Yasemin ve Enginin mutlu evlilikleri Engin’in gizemli bir şekilde ortadan kaybolması ile kâbusa döner. Engin’in erkek kardeşi Umut , Yasemin’in abisi Baran ve Umut’un karısı Pelin’in tüm aramalarına rağmen Enginden üç ay kadar haber alınamayınca bazı söylentilere dikkate alarak metafizik tarafı güçlü olan Fatma teyze ile irtibata geçerler, Fatma teyze Engin’e genç bir kız tarafından çok güçlü bir büyü yapıldığını ve onun artık cinlerin kontrolünde olduğunu söyler.

Önceki İçerikGülce Duru: “Bireysel olan aynı zamanda kolektiftir de”
Sonraki İçerikSis’ten yeni EP: Nef’es
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments