Judas Priest’ın merakla beklenen yeni albümü: “Invincible Shield”

Judas Priest, on dokuzuncu stüdyo albümü "Invincible Shield"ı hayranlarının beğenisine sundu.

0

Efsanevi Heavy Metal grubu Judas Priest, Invincible Shield adlı on dokuzuncu stüdyo albümünü 6 Mart 2024 tarihinde Sony aracılığıyla Japonya’da ve iki gün sonra Columbia ve Epic Records aracılığıyla küresel olarak yayımladı.

Albümün prodüktörlüğünü, aynı zamanda 2018’deki Firepower albümünün de yapımcısı olan grubun turne gitaristi Andy Sneap üstlendi. Albümün son iki parçası olan “Sons of Thunder” ve “Giants in the Sky” ise Tom Allom ile birlikte ortak yapımcılığını üstlendi.

Albümün kayıtları, pandemi nedeniyle çeşitli yerlerde gerçekleştirildi. Scott Travis ve Richie Faulkner, Nashville, Tennessee’de (ikamet ettikleri yer) kaydedildi. Rob Halford, Phoenix, Arizona’da, ve Ian Hill ise Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde turne sırasında kaydetti. Albümün şarkıları, Glenn Tipton tarafından yazıldı ve Tipton, “Sons of Thunder” ve “Viscous Circle” parçalarında gitar sololarını çaldı.

Bu heyecan verici albüm, Judas Priest hayranlarını beklediği gibi, grubun vizyonuna sadık kalarak yeni sesler bulmayı başarıyor. Invincible Shield, heavy metal dünyasında bir kalkan gibi duruyor ve Judas Priest’in efsanevi kariyerine bir başka parlak sayfa ekliyor.

Önceki İçerikMehmet Esen: “Biz MASKELİLER’le tiyatro adına güzel bir adım attık”
Sonraki İçerikBu Hafta Vizyona Giren Filmler (15 Mart 2024)
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments