Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (24 Mayıs 2024)

Sinema salonlarında bu hafta 4'ü yerli, 8 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 24 Mayıs 2024 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Furiosa: Bir Mad Max Destanı (Furiosa: A Mad Max Saga), Gizlenen, Şeytan Tohumları (Amelia’s Children), Keçigiller (The Gools), Yapay Sevgilim (Robots), Karganın Uykusu, Biaz: Kara İyenin Laneti ve Ammon filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

FURIOSA: BİR MAD MAX DESTANI

Orijinal Adı: Furiosa: A Mad Max Saga
Yönetmen: George Miller
Oyuncular: Anya Taylor-Joy, Tom Burke, Chris Hemsworth
Formatlar: 2D, 4DX, Dublajlı, GoldClass, IMAX, MPX, Premium Cinema, ScreenX, Sky Auditorium, Skybox, Starium, Altyazılı, Tempur, VIP
Tür: Macera
Süre: 2 sa 28 dk

Haftanın billim kurgu filmi Furiosa: Bir Mad Max Destanı (Furiosa: A Mad Max Saga), Anya Taylor-Joy, Chris Hemsworth ve Tom Burke’li usta oyuncu kadrosuyla vizyona giriyor. Film, yaşadıklarından sonra güçlü bir savaşçıya dönüşen Furiosa’nın hikayesini konu ediniyor. Dünya çökerken Nice Annelerin Yeşil Diyarı’ndan kaçırılan genç Furiosa, Savaş Lordu Dementus liderliğindeki büyük bir Motorcu Sürüsü’nün eline düşer. Çorak Topraklar’da ilerleyen Furiosa, bu sırada Ölümsüz Joe’nun başkanlık ettiği Kale’ye rastlar. İki diktatör egemenlik için savaşırken, Furiosa hem eve dönmenin yolunu bulmak için gereken araçları bir araya getirmek hem de karşılaştığı birçok sınavdan sağ çıkmak için zorlu bir mücadeleye girişir.

ŞEYTAN TOHUMLARI

Orijinal Adı: Amelia’s Children
Yönetmen: Gabriel Abrantes
Oyuncular: Anabela Moreira, Brigette Lundy-Paine, Carloto Cotta
Formatlar: 2D, Dublajlı, Premium Cinema, Altyazılı
Tür: Korku
Süre: 1 sa 31 dk

Senaristliğini ve yönetmenliğini Gabriel Abrantes’in üstlendiği Şeytan Tohumları (Amelia’s Children), kökenleri ile ilgili gizemi çözmeye çalışan bir adamın hikayesini konu ediniyor. Kökenlerinde saklı olan gizemi çözmeye karar veren Edward, bunun için kız arkadaşıyla birlikte Portekiz’in gizemli dağlarına doğru bir yolculuğa çıkar. Bu seyahat, Edward’ın yıllardır görmediği annesi ve iki kardeşiyle bir araya gelmesini sağlar. Yıllar sonra bir araya gelen aile, birbirlerine sevgiyle yaklaşır. Ancak hiçbir şey göründüğü gibi değildir. Bu ev, Edward’ın hayal ettiği masum yer değildir.

YAPAY SEVGİLİM

Orijinal Adı: Robots
Yönetmen: Anthony Hines, Casper Christensen
Oyuncular: Jack Whitehall, Paul Rust, Shailene Woodley
Formatlar: 2D, Dublajlı, Altyazılı
Tür: Romantik
Süre: 1 sa 33 dk

Romantik komedi ve bilim kurguyu bir araya getiren Yapay Sevgilim (Robots), robot ikizlerinin peşine düşmek zorunda kalan bir kadın avcısı ve bir servet avcısının hikayesini konu ediniyor. Yıl 2032. Artık insanlığa tehlikeli işlerde yardımcı olması beklenen, gerçeğe yakın görünen robotlar vardır. Ancak özel kişilerin bu tür androidlere sahip olması yasaktır. Charles bir kadın avcısı, Elaine ise bir servet avcısıdır. İkili, birlik olup kendi robot ikizlerinin peşine düşmek zorunda kalınca gerçek aşkın nasıl bir şey olduğunu öğrenmeye başlarlar.

GİZLENEN

Yönetmen: Levent Demirci, Battal Karslıoğlu
Oyuncular: Murat Deniz, Arzu Suriçi Kireççi, Yağmur Şahin
Formatlar: 2D, Premium Cinema
Tür: Korku
Süre: 1 sa 21 dk

Haftanın korku filmlerinden Gizlenen, yaşadığı sorunlardan uzaklaşmak için gittiği şehir dışındaki evde kendisini beklenmedik olayların içerisinde bulan bir kadının hikayesini konu ediyor. Demet, eşinden boşanma aşamasında olan bir kadındır. Zor günler geçiren Demet’in hayatı, yazdığı son kitabının yayından kaldırılmasıyla alt üst olur. Yaşadığı zor günlerin üstesinden gelmeye çalışan Demet, psikoloğunun da tavsiyesi üzerine bir süre şehirden uzakta bir yerde yaşamaya karar verir. Kendisine sessiz, sakin bir yer bulan Demet’in bilmediği şey burada da yalnız olmadığıdır.

KARGANIN UYKUSU

Yönetmen: Tunahan Kurt
Oyuncular: Alperen Aktaş, Nesrin Yari , Ahmet Ağgün
Formatlar: 2D, GoldClass
Tür: Dram
Süre: 2 sa

İşlev görmeyen bir maden aktarım tesisinde müdür olarak çalışan Nasip, çocukluğundan beri yaşadığı uyurgezerlik sorunu ile baş etmeye çalışmaktadır. Karısının şüpheli ölümünden sonra derin bir yalnızlığın ve sessizliğin içine gömülür. Köyde çıkan söylentilere kulak tıkayan Nasip, yedi yaşındaki oğlu İsmail’e iyi bir baba olamayacağını düşünür. Onu, kendisinin olmayacağı bir dünyaya hazırlamaya çalışırken bir taraftan da ona sahip çıkacak bir aile arayışına girer.

KEÇİGİLLER

Orijinal Adı: The Gools
Yönetmen: Farzad Dalvand, Kianoush Dalvand
Formatlar: 2D, Dublajlı
Tür: Animasyon
Süre: 1 sa 30 dk

Haftanın diğer animasyon filmi Keçigiller (The Gools), üç genç keçinin cesurca bir araya gelerek toplumlarında barışı korumak için verdiği mücadeleyi konu alıyor. Bu heyecan verici macerada genç keçiler, birlikte karşılaştıkları zorlukları aşarken dostluklarını da güçlendiriyorlar. Bir zamanlar barış içinde yaşayan ve eski bir ateşkesin gölgesinde huzurlu bir şekilde bir arada olan hayvanların yaşadığı güzel bir orman, filmde merkezi bir rol oynuyor.

AMMON

Yönetmen: Celal Demirtaş
Oyuncular: Güldemet Durukan, Fırat Tosun, Mehmet Cula
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 1 sa 20 dk

Filmde kabuslarla boğuşan bir müzik akademisi öğrencisinin kabuslarını merak edip araştırmaya başlamasıyla diğer evrenlerde yaşayan öfke şeytanları cinleri ile karşılaşıp başı belaya girer. Ardı arkası kesilmeyen olaylar yüzünden işler sarpa sarar yıllar önce yapılan büyüler yüzünden cinlerle yasadıkları esrarengiz olaylara şahit olduklarını anlatıyor.

BİAZ: KARA İYENİN LANETİ

Yönetmen: Erkut Altındağ, Volkan Özgümüş
Oyuncular: Tutku Ulus, Ceren Sönmez, Kutay Kalabalık
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 1 sa 30 dk

Üniversitede dişçilik fakültesinde okuyan dört yakın arkadaş finallerinden sonra streslerini atmaya karar verir ve ruh çağırma ayini düzenlerler. Eski bir kara büyü kitabı kullanarak mitolojik bir varlık çağırırlar. Başlangıçta eğlenceli gibi görünen bu ayin, ölüm kalım savaşına dönüşür. Gençler, geçmişin lanetini çözmek ve karanlığın gücüyle başa çıkmak için umutsuz bir mücadeleye girerler.

Önceki İçerikPera Müzesi’nin yeni sergisi: “Ters Yüz PƎRⱯ”
Sonraki İçerikHadise’den yeni şarkı: Hayat Oyunu
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments