Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (26 Nisan 2024)

Sinema salonlarında bu hafta 3'ü yerli, 9 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 26 Nisan 2024 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Dublör (The Fall Guy), Zah-Har “Cin Ahalisi”, Cadı, Rekabet (Challengers), Küçük Don Kişot’un Maceraları (Giants of la Mancha), Arınma (Immaculate), Boy Kills World, Katala – Oyun Gecesi ve Siyah Çay (Black Tea) filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

DUBLÖR

Orijinal Adı: The Fall Guy
Yönetmen: David Leitch
Oyuncular: Ryan Gosling, Aaron Taylor-Johnson, Emily Blunt
Formatlar: 2D, 4DX, Dublajlı, GoldClass, IMAX, ScreenX, Sky Auditorium, Altyazılı
Tür: Aksiyon
Süre: 2 sa 7 dk

John Wick, Deadpool 2, Bullet Train gibi filmlerle yönetmen olarak rüşdünü ispat eden David Leitch’in yeni filmi Dublör (The Fall Guy), dublörlüğe geri dönen ve bir yandan kayıp yıldızı aramaya koyulan Colt Seavers’ın hikâyesini anlatıyor. Ryan Gosling ve Emily Blunt’ın başrollerini paylaştığı filmde, artık dublörlük yapmayan Colt eski sevgilisi Jody Moreno tarafından yönetilen yüksek bütçeli bir stüdyo filminin yıldızının kaybolmasıyla tekrar göreve çağrılır. Filmin yapımıcı Gale, Tom Ryder’ın kaybolmasını stüdyo ve medyadan gizlemek için uğraşırken Colt, eski sevgilisini geri kazanma umuduyla filmin aksiyon sahnelerini başarıyla gerçekleştirir. Ancak kayıp yıldız ile ilgili gizem artar ve çok geçmeden Colt kendisini karanlık bir suç komplosunun ortasında bulur.

BOY KILLS WORLD

Yönetmen: Moritz Mohr
Oyuncular: Bill Skarsgård, Famke Janssen, Jessica Rothe
Formatlar: 2D, GoldClass, Altyazılı
Tür: Aksiyon
Süre: 1 sa 55 dk

Çocuğun ailesi öldürüldüğünde çocuk, gizemli bir şaman tarafından çocuksu hayal gücünün bastırılması ve bir ölüm aracı haline gelmesi için eğitilir.

KÜÇÜK DON KİŞOT'UN MACERALARI

Orijinal Adı: Giants of la Mancha
Yönetmen: Gonzalo Gutierrez
Formatlar: 2D, Dublajlı, GoldClass
Tür: Animasyon
Süre: 1 sa 27 dk

Çocukların ve animasyon tutkunlarının ilgisini çekecek Küçük Don Kişot’un Maceraları (Giants of la Mancha), kasabasını korumaya çalışırken kendisini heyecan dolu bir maceranın içerisinde bulan bir çocuğun hikayesini konu ediniyor. 11 yaşındaki Alfonso Kişot, efsanevi şövalye Don Kişot’un varisidir. O da tıpkı dedesi Don Kişot gibi kasabası La Mancha’yı sadece kendisinin görebildiği tehlikelerden korur. Kasabaya gelen karanlık iş insanı Carraso, gözünü La Mancaha’ya diker ve türlü bahanelerle onu ele geçirmeye çalışır. Bu durum üzerine Alfonsa, artık sadece kendisinin görebildiği tehlikelerle değil Carrasco’ya karşı da kasabasını korumaya çalışır. Arkadaşları Pancho Panza ve Victoria ile birlikte Alfonso, kendisini heyecan dolu bir maceranın içerisinde bulur.

ZAH-HAR "CİN AHALİSİ"

Yönetmen: Battal Karslıoğlu
Oyuncular: Mesut Gedikoğlu, Ümit Acar, Belma Mamati
Formatlar: 2D, GoldClass, Premium Cinema
Tür: Korku
Süre: 1 sa 25 dk

Haftanın korku filmlerinden Zah-Har “Cin Ahalisi”, ailesiyle yaşayan, yaşadığı kabuslardan müzdarip olan bir gencin başından geçenleri konu ediniyor. Kabuslarında kendisini farklı bir alemde, farklı boyutlarda gören Murat, gün geçtikçe bu durumdan korkmaya başlar. Bir gün fenalaşan Murat, felç kalarak dünyada cehennemi yaşamaya başlar. Murat’ın başına gelen onca şeyin ardından bölgede yaşayan Molla Ömer, Murat’a en habis ahali olan Zah-har cinlerinin musallat olduğunu söyler.

ARINMA

Orijinal Adı: Immaculate
Yönetmen: Michael Mohan
Oyuncular: Simona Tabasco, Sydney Sweeney, Benedetta Porcaroli
Formatlar: 2D, Dublajlı, GoldClass, Altyazılı
Tür: Korku
Süre: 1 sa 29 dk

Amerikalı rahibe Cecilia, İtalya’daki göz alıcı bir manastırdan davet alır. Cecilia burada çok sıcak karşılanmıştır. Fakat bu kusursuz mekânın bazı karanlık ve korkutucu sırlar barındırdığını çok geçmeden anlar. Yeni evi, uğursuz ve anlatılamaz dehşetler yaşayacağı bir kâbusa dönüşür.

REKABET

Orijinal Adı: Challengers
Yönetmen: Luca Guadagnino
Oyuncular: Zendaya ., Josh O’Connor, Mike Faist
Formatlar: 2D, GoldClass, Altyazılı
Tür: Romantik
Süre: 2 sa 11 dk

Luca Guadagnino yönetmenliğinde vizyona giren Rekabet (Challengers), tenisi bırakmak zorunda kalınca koçluk kariyerine başlayan ve bu süreçte kendisini bir aşk üçgeninin içerisinde bulan Tashi’nin hikayesini konu ediniyor. Tashi, kocası Art’ı ortalama bir tenis oyuncusundan, birbiri ardına turnuva kazanan ünlü bir profesyonele dönüştürür. Ancak hiçbir başarı gerçekten kalıcı değildir. Art’ın kariyeri bir darbe aldığında Tashi, eşinin birkaç zafer elde edebileceği ve dolayısıyla daha fazla özgüven kazanmasını sağlayacak “Challenger” turnuvasına sokar. Ama oradaki rakibi Patrick’tir. Bir zamanlar Art’ın en iyi arkadaşı olan Patrick aynı zamanda Tashi’nin de eski sevgilisidir. Geçmişleri ve gelecekleri çarpışırken ve gerilim yükselirken Tashi için kazanmanın maliyeti ne olacaktır?

SİYAH ÇAY

Orijinal Adı: Black Tea
Yönetmen: Abderrahmane Sissako
Oyuncular: Nina Mélo, Chang Han, Wu Ke-Xi
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 1 sa 51 dk

Usta sinemacı Sissako’nun dikkat çekici, gözlemsel ve duygusal yeni filmi, düğün gününde “hayır!” diyecek kadar cesur bir kadını izliyor. Aya otuzlu yaşlarının başındadır. Nikah masasında nişanlısını reddederek herkesi şaşırttıktan sonra, Çin’de yeni bir hayat kurmak için Fildişi Sahili’nden ayrılır. Guangzhou’da, Çinli bir adam olan Cai’nin sahibi olduğu bir çay dükkânında iş bulur. Dükkânın arkasında, gözlerden uzakta Cai, Aya’yı Çin çay demleme ve sunum usulüyle tanıştırır. Aya bu kadim sanatı öğrenirken, ilişkileri yavaş yavaş duyarlı bir aşka dönüşür. Ancak, filizlenen tutkuları geçmişlerinin ve önyargıların üstesinden gelebilecek midir? Hüznü neşeyle harmanlamakta usta Moritanyalı auteur’ün on yıl aradan sonra çektiği ilk film olan Siyah Çay, Şubat ayında Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı için yarıştı.

CADI

Yönetmen: Erman Bostan
Oyuncular: Çağdaş Onur Öztürk, Buse Meral, Furkan Andıç
Formatlar: 2D, GoldClass, Sky Auditorium, VIP
Tür: Gerilim
Süre: 2 sa 14 dk

Yönetmenliğini ve senaristliğini Erman Bostan’ın üstlendiği Cadı, kocası ve yaşadığı köşk hakkındaki gizemi çözmeye çalışan bir kadının hikayesini konu ediniyor. Osmanlı İmparatorluğu’nun çöküş günlerinde genç bir dul olan Fikriye, zorla Naşit Nefi Efendi ile evlendirilir. Naşit Nefi Efendi’nin köşküne taşınan Fikriye, çok geçmeden köşk hakkında cadı söylentilerini işitir. Bu durum üzerine Fikriye, hem Naşit Nefi Efendi hem de köşk hakkındaki gizemi çözmek için harekete geçer.

KATALA - OYUN GECESİ

Yönetmen: Şiar Zaim
Oyuncular: Serkan Çelik, Serap Çetintürk, Tuğba İldiz
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 1 sa 19 dk

Film, üniversitenin yarışmalara hazırlanan amigo takımının üyesi dört popüler genç kadının, hafta sonunu geçirmek üzere gittikleri göl evinde kendilerine musallat olan bir seri katile karşı verdikleri mücadeleyi konu ediniyor.

Önceki İçerikSeçil’in kişisel sergisi: “Being”
Sonraki İçerikFerit Tunçer’den yeni şarkı: “Zor”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments