Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (28 Ekim 2022)

Sinema salonlarında bu hafta 6 film vizyona girdi.

0

Paribu Cineverse, bu Cuma da birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmleri vizyona getiriyor. Aksiyondan komediye, dramdan animasyona, gerilimden korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı Cuma günü, sinemaseverlere farklı dünyaların kapılarını aralayacak. Katil Kim (Bodies Bodies Bodies), Aya Sihirli Yolculuk (Moonbound), Şeytan Kapanı (Prey for the Devil), Emily, Hüzün Üçgeni (Triangle of Sadness) ve Bebek Servisi (Broker) filmlerinin vizyona gireceği 28 Ekim Cuma gününün vizyon programını www.paribucineverse.com üzerinden takip edebilirsiniz.

KATİL KİM? / BODIES BODIES BODIES

Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Korku
Süre: 94 Dakika

Korku filmi sevenlerin beğenisini kazanacak Katil Kim (Bodies Bodies Bodies), yirmili yaşlardaki bir grup zengin gencin başından geçenleri anlatıyor. Gençler, şehirden uzak bir evde, yaklaşan kasırga sırasında eğlenecekleri bir parti planlıyorlar. Fakat partide oynanan bir oyun beklenenden oldukça farklı şekilde ilerliyor. Film, birbirini arkadan bıçaklamaya, sahte arkadaşlıklara ve bir partinin yanlış gidişine yeni ve eğlenceli bir bakış sunuyor.

KATİL KİM? / BODIES BODIES BODIES

AYA SİHİRLİ YOLCULUK / MOONBOUND

Yönetmen: Ali Samadi Ahadi
Formatlar: 2D, Cinemini, Dublajlı, GoldClass, Premium Cinema
Tür: Animasyon
Süre: 85 Dakika

Çocukları ve animasyon tutkunlarının ilgisini çekecek 85 dakikalık bir animasyon olan Aya Sihirli Yolculuk (Moonbound), küçük kardeşi ay adamı tarafından kaçırılan Peter’ın hikayesini anlatıyor. Peter, kardeşi Anne’yi kurtarmak için sihirli bir yolculuğa çıkacaktır fakat Uyku Persi, Anne’in nerede olduğunu bulmanın tek yolunun, Gece Perisi’nin kalesinde düzenlenen yemeğine katılmaktan geçtiğini söylüyor.

AYA SİHİRLİ YOLCULUK / MOONBOUND

ŞEYTAN KAPANI / PREY FOR THE DEVIL

Yönetmen: Daniel Stamm
Oyuncular: Jacqueline Byers, Virginia Madsen, Colin Salmon
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Korku
Süre: 93 Dakika

Daniel Stamm’ın yönetmenliğini yaptığı korku filmi Şeytan Kapanı (Prey for the Devil), 25 yaşındaki rahibe Ann’ın hikayesini anlatıyor. Geçmişte annesine musallat olan ve gençliği boyunca kaçtığı şeytanla yeniden yüzleşmek zorunda kalan Ann, Vatikan tarafından Amerika ile dünyanın farklı ülkelerinde açılan ve şeytani güçlerle mücadele eden bir okulda gözlemci oluyor.

ŞEYTAN KAPANI / PREY FOR THE DEVIL

EMILY

Yönetmen: Frances O’Connor
Oyuncular: Emma Mackey, Oliver Jackson-Cohen, Adrian Dunbar
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 130 Dakika

Sex Education’ın yıldızı Emma Mackey’in dünyanın en ünlü klasiklerinden Uğultulu Tepeler’in yazarı Emily Brontë’ye hayat verdiği dram filmi Emily, dünya tarafından fikrini söylememesi, düşüncelerini, duygularını ve hayallerini paylaşmaması beklenen Emily Brontë’nin hikayesini anlatıyor. Sessiz kalmak ve başkalarının isteklerini yerine getirmekle ilgilenmeyen Emily, izleyicilere tüm bunların nedenini gösteriyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Frances O’connor oturuyor.

EMILY

HÜZÜN ÜÇGENİ / TRIANGLE OF SADNESS

Yönetmen: Ruben Östlund
Oyuncular: Charlbi Dean, Woody Harrelson, Harris Dickinson
Formatlar: 2D, GoldClass, Sky Auditorium, Altyazılı, Tempur
Tür: Komedi
Süre: 148 Dakika

Ruben Östlund’in yönettiği komedi filmi Hüzün Üçgeni (Triangle of Sadness), manken bir çiftin, bir grup milyarderin olduğu gemi tatiline dahil olmasını anlatıyor. Zenginlik ve şatafatın eksik olmadığı gemide yolcuların büyük fırtına vurgunundan, korsan baskınına kadar başlarına gelmeyen kalmıyor. Yolculuğun sonu ise hiyerarşinin ve sınıfsal rollerin tekrar yazıldığı bir hayatta kalma oyununa dönüşüyor.

HÜZÜN ÜÇGENİ / TRIANGLE OF SADNESS

BEBEK SERVİSİ / BROKER

Yönetmen: Hirokazu Koreeda
Oyuncular: Dong-Won Gang, Song Kang-ho, Bae Doona
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 129 Dakika

Hirokazu Koreeda tarafından yönetilen Güney Kore yapımı bir dram filmi olan Bebek Servisi (Broker), borçlarıyla boğuşan Sanghyeon ve insanların anonim şekilde çocuklarını terk ettikleri bir tesiste çalışan Dongsu’nun hayatlarını anlatıyor. İkili yağmurlu bir günde terk edilen Woosung adında bir bebeği, iyi bir fiyata satmak için çalıyorlar. Tüm bunlar olurken, dedektifler onları iş üstünde yakalamak için izlemektedirler.

BEBEK SERVİSİ / BROKER

Önceki İçerikİklim aktivistlerinin yeni hedefi “İnci Küpeli Kız” oldu
Sonraki İçerikMasterclass: Resmin Ustalarına Saygı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments