Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (5 Nisan 2024)

Sinema salonlarında bu hafta 5'i yerli, 8 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 5 Nisan 2024 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Kung Fu Panda 4, Hep Yek: Aşiret, Godzilla ve Kong: Yeni İmparatorluk (Godzilla x Kong: The New Empire), Ekip: Siberay – Güneş Fırtınası, İki Gözüm Ahmet – Sürgün, Küffar, Mucize Aynalar ve Maymun Adam (Monkey Man) filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

KUNG FU PANDA 4

Yönetmen: Stephanie Stine, Mike Mitchell
Oyuncular: Jack Black
Formatlar: 2D, 3D, 4DX, Dublajlı, GoldClass, MPX, Premium Cinema, ScreenX, Sky Auditorium, Skybox, Starium, Altyazılı
Tür: Animasyon
Süre: 1 sa 34 dk

Çocukların ve animasyon tutkunlarının ilgisini çekecek Kung Fu Panda 4, Kung fu sevgisi sadece doyumsuz iştahıyla eşleşen ünlü panda Po’nun Çin’deki maceralarını konu ediniyor. Ölüme meyden okuyan maceraların ardından Ejderha Savaşçısı Po, artık dinlenmesi için Huzur Vadisi’nin Ruhani Lideri olarak görevlendirilir. Ancak bu yeni görev türlü sorunları da beraberinde getirir. Yeni ortağı ile birlikte Huzur Vadisi’ni Bukalemun’un pençelerinden korumaya çalışan Po, bu süreçte kahramanların en beklenmedik yerlerde ve şekillerde bulunabileceğini keşfeder.

GODZILLA VE KONG: YENİ İMPARATORLUK

Orijinal Adı: Godzilla x Kong: The New Empire
Yönetmen: Adam Wingard
Oyuncular: Rebecca Hall, Brian Tyree Henry, Dan Stevens
Formatlar: 2D, 3D, 4DX, Dublajlı, GoldClass, IMAX, Premium Cinema, ScreenX, Sky Auditorium, Starium, Altyazılı
Tür: Macera
Süre: 1 sa 55 dk

Haftanın bilim kurgu filmlerinden Godzilla ve Kong: Yeni İmparatorluk (Godzilla x Kong: The New Empire), hem kendilerinin hem de insanlığın varlığını tehdit eden devasa bir tehlikeye karşı güçlerini birleştirip birlikte savaşmak zorunda kalan Kong ve Godzilla’nın hikayesini konu ediniyor. Kudretli Kong ve korkunç Godzilla bilinmeyen bir tehlike ile karşı karşıyadır. Dünyada gizlenmiş, hem kendi türlerinin hem de insanlığın varlığını tehdit eden ölümcül bir tehlikeye karşı güçlerini birleştiren Kong ve Godzilla, kendilerini zorlu bir savaşın içerisinde bulur.

HEP YEK: AŞİRET

Yönetmen: Gani Rüzgar Şavata, Hüsnü Hakan Gürtop
Oyuncular: Savaş Satış, Önder Açıkbaş, İnan Ulaş Torun
Formatlar: 2D, GoldClass, Tempur, VIP
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 25 dk

Yönetmenliğini ve senaristliğini Bilal Kalyoncu’nun üstlendiği Hep Yek: Aşiret, mafyanın kızını bir aşiretin elinden kurtarmaya çalışan Gürkan ve Altan’ın başlarına gelenleri konu ediniyor. Altan ve Gürkan, Yasemin’in düğünden kaçmasına neden olur. Bu durum üzerine ikili, İç Anadolu’nun en tehlikeli mafyasının kızı olan Yasemin’i, Hakkari’deki aşiretin elinden geri almak için zorlu bir maceraya girişir. Bu süreçte Ejder ve Engizisiyon Cemal’in ölüm tehditleri ile boğuan Altan ve Gürkan, Yasemin’i geri almaya çalışırken bir bir çuval inciri berbat ederek kendilerini türlü saçmalıkların içerisinde bulurlar.

MAYMUN ADAM

Orijinal Adı: Monkey Man
Yönetmen: Dev Patel
Oyuncular: Sharlto Copley, Dev Patel, Sobhita Dhulipala
Formatlar: 2D, Sky Auditorium, Altyazılı
Tür: Aksiyon
Süre: 1 sa 53 dk

Dev Patel’in ilk uzun metraj yönetmenlik deneyimi olan Monkey Man, bir adamın annesini öldüren ve sistematik olarak yoksulları ve güçsüzleri mağdur etmeye devam eden yozlaşmış liderlere karşı intikam arayışını konu alıyor.

Maymun Adam gücü ve cesareti temsil eden bir simge olan Hanuman efsanesinden ilham alıyor. Patel, geceler boyu goril maskesi takarak dövüldüğü bir yeraltı dövüş kulübünde kıt bir yaşam sürdüren isimsiz bir genç adam olan Kid’i canlandırıyor. Kid, para karşılığında daha popüler dövüşçüler tarafından kanlı bir şekilde dövülen bir genç adamdı. Yıllar süren bastırılmış öfkenin ardından Kid, şehrin kötü niyetli seçkinlerinin yaşadığı bölgeye sızmanın yolunu keşfeder. Çocukluk travması alevlendikçe, gizemli bir şekilde yaralı elleri, ondan her şeyi alan adamlarla hesaplaşmak için bir intikam süreci başlatır.

EKİP: SİBERAY - GÜNEŞ FIRTINASI

Yönetmen: H. Sinan Güngör
Oyuncular: Yunus Emre Çakır
Formatlar: 2D, GoldClass
Tür: Animasyon
Süre: 1 sa 12 dk

Haftanın bir diğer animasyon filmi Ekip: Siberay – Güneş Fırtınası, Ekip: Siberay – Güneş Fırtınası, kötü planları olan bilgisayar korsanını bulmak için zorlu bir maceraya atılan Ekip Siberay’ın hikayesini konu ediniyor. Güneş fırtınası dünyayı etkisi altına almıştır. Bu tüm dünyada internetin kesilmesine neden olur. Yaşanan felaketi fırsat bilen kötü niyetli bir bilgisayar korsanı, birçok uygulamaya ve çevrimiçi oyunlara zarar verir. Bu sorunla ilgilenilmesi için oluşturulan dört kişilik ekibe Ekip Siberay da dahil olur. Ekip, internet gelmeden önce bilgisayar korsanını bulup, zarar gören platformları onarmak için özel bir sunucu kullanarak Siber Dünya’ya geçer.

İKİ GÖZÜM AHMET - SÜRGÜN

Yönetmen: Hüsnü Hakan Gürtop, Gani Rüzgar Şavata
Oyuncular: Özgür Tüzer, Serdar Orçin, Aleyna Solaker
Formatlar: 2D, Premium Cinema
Tür: Dram
Süre: 1 sa 50 dk

Özgür Tüzer, Aleyna Solaker ve Serdar Orçin’li oyuncu kadrosuyla vizyona girecek İki Gözüm Ahmet – Sürgün, 1957 yılında Malatya’da doğan ve 16 Kasım 2000’de Paris’te hayata gözlerini yuman Ahmet Kaya’nın 43 senelik kısa ömründeki yaşam ve toplumsal mücadelesini konu ediyor. Gençlik yıllarında çeşitli işlerde çalıştıktan sonra arkadaşlarının yardımı ile albüm yapan Ahmet Kaya, söylediği şarkılardan dolayı kendisini adliye koridorlarında bulur. Sol mücadelesi, türban yanlısı protestolarda kadınlara desteği ile hümanist tavrını ortaya koyan Kaya, ülkesinde terörist ilan edilip, zorunlu olarak gittiği Paris’te kardeşlik için mücadelesini sürdürür.

MUCİZE AYNALAR

Yönetmen: Tolga Örnek
Oyuncular: Boran Kuzum, Şebnem Bozoklu, Cengiz Bozkurt
Formatlar: 2D, GoldClass
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 43 dk

Film, amatör bilim insanı Şahap Cenabettin’in kendi icadı olan, insanların hayallerini gerçeğe dönüştüren mucize aynaların hikâyesini takip ediyor.

KÜFFAR

Yönetmen: Mesut Erbaş, Hakan Yusufoğulları
Oyuncular: Sema Sevinç, Nur Çiçek Özenir, Burak Küçük
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 1 sa 26 dk

Haftanın korku filmlerinden Küffar, bir cin kabilesi ile mücadele eden bir ailenin hikayesini konu ediniyor. Necati’nin ansız ölümü aile üzerinde büyük bir yıkım oluşturup, çocukların üzerinde karanlık bir gölge bırakırken, küçük kardeş Ömer’in sakatlığının acısına bir yenisini ekler. Ancak ailedeki sırlar ve büyüler, beklenmedik dönüşümler gerçekleştirir. İki kardeş arasındaki bağlar, sadece bedensel değil aynı zamanda ruhsal bir dönüşüme de kapı aralar. Anne Cevriye, ailenin en karanlık noktasında yer almaktadır. Büyünün gücü ruhlar için bir yolculuğa dönüşür. Bu dönüşüm, acı dolu geçmişle yüzleşmeyi ve geleceği yeniden şekillendirmeyi beraberinde getirir.

Önceki İçerikDevrim Erbil’in 60. sanat yılı: “Inspirations”
Sonraki İçerikEmre Nalbantoğlu’ndan yeni tekli: “Gece”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments