Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (9 Şubat 2024)

Sinema salonlarında bu hafta 3'ü yerli, 6 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 9 Şubat 2024 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Türkler Çıldırmış Olmalı 2: Mavi Vatan, Zavallılar (Poor Things), Harika Kanatlar (Super Wings), İyi Bir Aile Değiliz, Mihrez 3: Cin Bebek ve MK Ultra: Gizli Dosyalar filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

HARİKA KANATLAR

Orijinal Adı: Super Wings
Yönetmen: Cao Feng
Oyuncular: Sarp Akkaya, Songül Öden, Aras Bulut İynemli
Formatlar: 2D, Dublajlı, GoldClass, Tempur
Tür: Animasyon
Süre: 1 sa 29 dk

Çocukların ve animasyon tutkunlarının ilgisini çekecek Harika Kanatlar (Super Wings), dünyanın kahramanları Harika Kanatlar’ın arkadaşları Fei’yi partiye ulaştırma mücadelesini konu ediniyor. Jett’in en hızlı jetini kullanan kahramanlar, Şehir Şakacısı Billy Willy’nin kötü planları ile karşı karşıya kalırlar. Annesinin kaçırılması üzerine Fei, Jett ile birlikte harekete geçer ve ipuçlarını takip eder. Harika Kanatlar ekibinin yardıma gelmesiyle birlikte macera başlar. Harika Kanatlar, Jett ve Fei ile birlikte mücadele ederek uzayda başlayan savaşı kazanmaya çalışır.

ZAVALLILAR

Orijinal Adı: Poor Things
Yönetmen: Yorgos Lanthimos
Oyuncular: Willem Dafoe, Emma Stone, Mark Ruffalo
Formatlar: 2D, GoldClass, Sky Auditorium, Altyazılı
Tür: Bilim Kurgu
Süre: 2 sa 23 dk

Haftanın bilim kurgu türündeki filmlerinden Zavallılar (Poor Things), bir bilim insanı tarafından hayata döndürülen genç bir kadının hikayesini konu ediniyor. Trajik bir şekilde ölen Bella, sıra dışı bir bilim insanı olan Dr. Godwin Baxter tarafından hayata döndürülür. Bexter’ın koruması altında olan Bella, etrafındaki dünyayı keşfetmek için kendini keşfetme yolculuğuna çıkar. Bu sırada onun yolu, becerikli ve ahlaksız bir avukat olan Duncan Wedderburn ile kesişir ve ikisi kıtalar arası çılgın bir maceraya atılır.

TÜRKLER ÇILDIRMIŞ OLMALI 2: MAVİ VATAN

Yönetmen: Murat Aslan
Oyuncular: Sadi Celil Cengiz, İnan Ulaş Torun, Ömer Başdoğan
Formatlar: 2D, GoldClass, Premium Cinema
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 40 dk

“Türkler Çıldırmış Olmalı” filminin devam halkası olan Türkler Çıldırmış Olmalı 2: Mavi Vatan’ın yönetmen koltuğunda ilk filmin de yönetmenliğini üstlenen Murat Aslan oturuyor. Senaryosunda Murat Aslan’ın imzasının olduğunu, bu kez Mavi Vatan’ın savunulmaya çalışıldığı filmin oyuncu kadrosunda Ömer Başdoğan, Kadir Çöpdemir, Peker Açıkalın, İnan Ulaş Torun, Bülent Çolak, Sadi Celil Cengiz, Yeşim Salkım gibi isimler yer alıyor.

İYİ BİR AİLE DEĞİLİZ

Yönetmen: Haki Biçici
Oyuncular: Kaan Yıldırım, Sarp Apak, Erkan Kolçak Köstendil, Şinasi Yurtsever
Formatlar: 2D, GoldClass
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 32 dk

İzleyicileri kahkaha tufanına sokacak haftanın komedi filmlerinden İyi Bir Aile Değiliz, Kaan Yıldırım, Erkan Kolçak Köstendil, Şinasi Yurtsever, Sarp Apak ve Derya Karadaş’lı kadrosuyla vizyona giriyor. Babalarının beklenmedik ölümünden sonra kendilerini türlü olayların içerisinde bulan bir aile, cenazeyi kaybeder. Cenazeyi bulmak için harekete geçen ailenin ve çevresindeki herkes; ilaçlarını kullansa iyi biri olan kuzen Hızır, yardımseverliği ile insanları rahatsız eden diğer kuzen Sinan, ailenin ayaklı gazetesi Çiçek, iş birlikçi kapıcı başta olmak üzere ailenin diğer garip üyeleri babasını kaybetmenin acısını yaşayan Murat’ı çileden çıkarır.

MK ULTRA: GİZLİ DOSYALAR

Orijinal Adı: MK Ultra
Yönetmen: Joseph Sorrentino
Oyuncular: Jason Patric, Jaime Ray Newman, Anson Mount
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Gerilim
Süre: 1 sa 38 dk

Senaristliğini ve yönetmenliğini Joseph Sorrentino’un üstlendiği MK Ultra: Gizli Dosyalar, 1960’ların başlarındaki kötü şöhretli CIA ilaç deneylerini yapan, bilimsel sınırları zorlayan parlak bir psikiyatrist olan Ford Strauss’un hikayesini konu ediniyor. Psikiyatr Ford Strauss’ın çalıştığı akıl hastanesinde merkezi istihbarat teşkilatı CIA, insan denekler üzerinde çalışmalar yapar. CIA’in yürüttüğü bu gizli deneylerin yapıldığı kurumu yönetmek zorunda kalan Ford, kendisini ahlaki ve bilimsel bir çelişkinin içinde bulur. Çok geçmeden Ford, yapılan bu operasyonun illegal olduğunu keşfeder…

MİHREZ 3: CİN BEBEK

Yönetmen: Engin Akyıldırım
Oyuncular: Levent Çakır, Banu Şahin, Erman Erkay
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 1 sa 15 dk

Engin Akyıldırım yönetmenliğinde vizyona girecek haftanın korku filmlerinden Mihrez 3: Cin Bebek, çocuklarının doğumundan sonra esrarengiz olaylarla karşı karşıya kalan bir ailenin hikayesini konu ediniyor. Yeni evlenen bir çift olan Selma ve Muzaffer, gizemli bir doğum ile çocuklarına kavuşur. Ancak bu doğum geçmişte yaşanan esrarengiz bazı olayların habercisidir. Çocuklarının dünyaya gelmesinin ardından hem aile içerisinde hem de yaşadıkları köyde bazı esrarengiz olaylar meydana gelir ve çok geçmeden büyük bir lanet başlar. Lanet köye yayılır ve cin bebek doğar…

Önceki İçerikBeth Gibbons’tan “Floating On A Moment”
Sonraki İçerikOğuz Yalım’ın yeni sergisi: “Bazı Duraklar”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments