Çağdaş Sanat Buluşmalarının İlki: Leonardo da Vinci

0

Ataşehir Belediyesi ile İstanbul Art Show Sanat Fuarı, 2019-2020 Kültür ve Sanat sezonunda sağladıkları işbirliğiyle, Ataşehir’deki MSKM’de (Mustafa Saffet Kültür Merkezi) aylık periyotlarla düzenlenecek “Çağdaş Sanat Buluşmaları” serisine başlıyorlar. Serinin moderatörlüğünü İstanbul Art Show Sanat Direktörü Yalın Alpay yapıyor.

Her ay başka bir konukla başka bir konunun ele alınacağı Çağdaş Sanat Buluşmaları’nın 11 Ekim tarihindeki ilk etkinliğinde, ölümünün 500’üncü yıldönümü nedeniyle tüm dünyada hakkında pek çok etkinlikler düzenlenen Leonardo da Vinci ele alınacak.  İstanbul Art Show Sanat Fuarı Direktörü Yalın Alpay ile Uluslararası Sanat Eleştirmenleri Derneği Türkiye Başkanı Dr. Fırat Arapoğlu, Rönesans’ın büyük ustası ve en önemli figürü olan Leonardo da Vinci’nin sanatının özelliklerini, sanata katkılarını, dönüştürücü etkilerini, çağdaş sanatçılar tarafından en çok yeniden yorumlanan sanatçı olmasının nedenlerini konuşacaklar. Katılımın ücretsiz olduğu etkinlik, saat 19.00’da başlıyor. 

Mustafa Saffet Kültür Merkezi (MSKM)

A: Örnek, Şht. Cahar Dudayev Cd. No:64, 34704 Ataşehir/İstanbul
T: 0(216) 570 50 00

Mustafa Saffet Kültür Merkezi (MSKM)

Önceki İçerikVizyona bomba gibi düşün Joker’de tartışmalar dinmek bilmiyor: Şiddetten sonraki yeni gündem maddesi; film müziği!
Sonraki İçerikHASAN AZZE’nin müzik yolculuğu
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments