Ezgi Ayvalı’dan ilk roman: “Kırk Kabuklu Çekirdek”

Ezgi Ayvalı, ilk romanı “Kırk Kabuklu Çekirdek”i kitapseverlerin beğenisine sunuyor.

0

Ezgi Ayvalı’nın ilk romanı “Kırk Kabuklu ÇekirdekEverest Yayınları’ndan çıktı.

“Unutmak geliyor, uyku gibi geliyor, durduramıyorum.”

Ömrünü geriye doğru adımlayan, çaresizce kendi hayatının içine sızan bir adamın hikâyesi bu. Dün ayağına takılan taşları yıldızlara uzanır gibi toplarken bugünün içinde kaybolanın, kendini aynalarda değil takvimlerde arayanın, rüyalarında bile eğreti kalanın, unuttukça geç kalıp hatırladıkça aksayanın hikâyesi Kırk Kabuklu Çekirdek. Peki, ya zaman ayağına takılır da düşersen?
Her şey yolunda zannederken kendi gölgesine çarpıp parçalanan bir adamın aksak zihnine tercüman oluyor Ezgi Ayvalı; hafızalarda yer edecek bir ilk romanla, varoluşun çetin sorularından birini yüklenerek çalıyor kapımızı: Şimdi ne zaman?

Bir rüyada olduğumuzu anladığımızda –ki bunun için rüya işinde epeyce ustalaşmış olmamız gerekir– yapabileceğimiz öyle çok şey vardır ki. Rüyanın akışını değiştirebilir, yeni evrenler, boyutlar yaratabilir, bozuk dökük anıları düzeltebiliriz mesela. Fakat rüyadan çıkmak için yapılacak tek bir şey vardır; uykudan daha derin bir nefes almak… Olmadı, tekrar. Olmadı, tekrar. Ta ki uyanana kadar.

YazarEzgi Ayvalı
YayıneviEverest Yayınları
Yayın TarihiEylül 2021
TürüRoman
Sayfa Sayısı150
Önceki İçerikŞaziye Karlıklı’nın yeni kitabı: “Son Kadın”
Sonraki İçerikMatrix 4 Fragmanının Beyaz Tavşanı: Jefferson Airplane’den White Rabbit
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments