HBO, The Batman’in dizisini de çekecek

HBO Max, Gotham Şehri Polis Teşkilatı’nı anlatacak bir Batman spinoff’u (orijinal yapımdaki bir konuya ya da karaktere yoğunlaşan yapımlar) hazırlıyor. Gotham polisine odaklanacak dizi, HBO Max’te yayımlanacak.

Yeni dizinin prodüksiyonunu 2021’de gelmesi beklenen Robert Pattinson’lı The Batman’in yönetmeni Matt Reeves üstleniyor. Dizinin Batman merkezli yeni bir sinematik evren kuracağı düşünülüyor.

The Sopranos ve Brodwalk Empire’la adından söz ettiren Terence Winter’ın yazacağı dizi, Reeves’in filmiyle  aynı evrende geçecek. Dizinin nihai amacı ise filmde ortaya konacak dünyayı genişletmek.

We Got This Covered’ın aktardığına göre Reeves, projeyle ilgili şöyle konuştu: “Sadece yarattığım dünyanın vizyonunu genişletmek için değil, ancak uzun erimli bir formatta verilebilecek derinlik ve detayları sağlamak için de inanılmaz bir fırsat.”

Üstelik HBO’nun baş içerik sorumlusu Kevin Reilly’ye göre bu, Reeves’in WB Television Group’la uzun süreli anlaşmasındaki projelerden sadece biri. Reilly, konuyla ilgili şunları söyledi: “Warner Bros. ve DC ile işbirliğimiz, gelecek yıllarda bu iki markanın ardındaki hayran bağlantılarını genişletmemizi sağlayacak.”

Gotham Polis Departmanı içindeki yozlaşma, 2014 ila 2019’da FOX’ta yayımlanan Gotham’a da  konu olmuştu. Ancak söz konusu dizide Bruce Wayne, henüz Batman rolüne bürünmediği için hikâyenin merkezinde genç Jim Gordon yer almıştı.

Independent Türkçe

Etiketler

0 yorum “HBO, The Batman’in dizisini de çekecek”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest