İstanbul’un kesişen hayatlarına dair dikkat çeken bir ilk roman: “Krem”

0

İrem Erman’ın ilk romanı Krem; bir kadının kendini ansızın içinde bulduğu derin yalnızlığın hikâyesini, kadının farkında olmadan kesiştirdiği farklı hayatlar üzerinden ele alıyor.

Bir kozmetik markasının yeni kremini denemek için seçilen 28 kadından biri olan roman kahramanı, otuz günlük deneme süreci boyunca hem kendisinin hem de daha önce hiç tanımadığı farklı karakterlerin hayatını tamamen değiştiriyor. Toplumsal rollerin kişilerle uyuşmazlığını, bir temsil objesi olan ‘krem’ çevresinde şaşırtıcı bir kurgu ve sinematografik bir akışla anlatan Krem, okurları da kendi hayatlarında gerçekleştirecekleri bir dönüşüme davet ediyor.

İrem Erman’ın yazdığı, Tolga Hırsova’nın illüstrasyonlarıyla bambaşka bir okuma deneyimi sunan Krem; birbirinden habersiz iç içe geçmiş hayatları, piyasaya yeni sürülecek bir kremin 30 günlük deneme süreci üzerinden anlatıyor. Toplumsal rollerin kişilerle uyuşmazlığı, bir temsil objesi olan ‘krem’ çevresinde hem gerçekçi hem de akıştan beklenmeyecek gerçeküstü bir üslupla işleniyor.

Bir krem bir şehri ve içindekileri tamamen değiştirebilir mi?

Toplumsal baskıların rüzgarında savrulurken yaşamları bir yüz kremiyle beklenmedik bir şekilde kesişen İstanbul’un sıradan sakinlerinin derinlemesine işlenen hikayeleri, şaşırtıcı kurgusu ve sinematografik anlatımıyla okurları kendi hayatlarında gerçekleştirecekleri bir dönüşüme davet ediyor.

Tesadüf olarak adlandırılan her şeyi baştan düşündüren bir ‘kesişen hayatlar’ romanı olan Krem Karakarga Yayınları’ndan çıktı.

İrem Erman’ı Takip Edin;

Yayın Tarihi2020-05-11
ISBN6057865847
Baskı Sayısı1. Baskı
DilTÜRKÇE
Sayfa Sayısı288
Cilt TipiKarton Kapak
Kağıt CinsiKitap Kağıdı
Boyut13.5 x 19.5 cm
Önceki İçerikSinem Güngör’den yeni albüm: “Van Gogh”
Sonraki İçerikİstanbul’un kesişen hayatlarına dair dikkat çeken bir ilk roman: “Krem”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments