James Cameron’dan Villeneuve’e övgü

Ünlü yönetmen James Cameron, Villeneuve'ün rekortmen bilimkurgusu "Dune"a övgüler yağdırdı.

0

Ünlü yönetmen James Cameron, Denis Villeneuve‘ün beğeni toplayan devam filmi Dune 2 hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Kariyerine The Terminator ile başlayan Cameron, Aliens, Titanic ve Avatar gibi gişe rekorları kıran serilere imza atmıştı.

Villeneuve, Frank Herbert‘in bilim kurgu destanının iki bölümlük uyarlamasıyla, Arrakis’in kumlarını ve Paul Atreides’in yolculuğunu beyaz perdeye taşıdı. Devam filminin gişe başarısı ve eleştirmenlerden övgü almasıyla birlikte seriye üçüncü bir film daha ekleneceği duyuruldu.

Dune 3‘ün geliştirme aşamasında olduğu belirtilirken, Cameron, Le Figaro’ya verdiği röportajda seriyi övenler arasına katıldı. Kanadalı yönetmen, Lynch’in 1984 tarihli uyarlamasından hayal kırıklığına uğradığını belirtirken, Villeneuve’ün filmlerini beğendiğini vurguladı.

Cameron, “Villeneuve’ün filmleri çok daha inandırıcı. Karakterler net bir şekilde çizilmiş, tanımlanabilir. Saf sinema.” dedi ve Villeneuve ile düzenli olarak iletişimde olduklarını açıkladı. Spielberg ve Nolan gibi ünlü yönetmenler de Villeneuve’ün Dune serisini övdü.

Spielberg, Villeneuve’ün kaynak materyali başarıyla aktarabildiğini ve evreni etkileyici bir şekilde inşa ettiğini söylerken, Nolan da etkileyici görsel efektler için Villeneuve’u överek, seriyi dünya genelinde izleyicilere yeniden tanıttığını ifade etti.

Önceki İçerikSora ile oluşturulan ilk müzik videosu yayında
Sonraki İçerik8. Vedat Günyol Deneme Ödülleri sahiplerini buldu
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments