MTV Müzik ödülleri sahiplerini buldu

MTV Müzik Ödülleri'nde Taylor Swift, aday olduğu tüm kategorilerde kazanarak geceye damga vurdu.

0
CREDIT: GILBERT FLORES/GETTY IMAGES

ABD’li ünlü şarkıcı Taylor Swift, 2023 MTV Video Music Awards (VMA) ödüllerinde aday gösterildiği tüm kategorilerde birinci oldu.

Şu anda tarihteki ilk milyar dolarlık stadyum turnesini sürdüren Swift, Midnights şarkısı Anti-Hero ile gecenin en büyük ödülü olan yılın videosunun yanı sıra en iyi yönetmenlik, en iyi pop videosu ve yılın şarkısı ödüllerini de evine götürdü.

33 yaşındaki şarkıcı, kazandığı ödülleri şarkı yazma sanatının yanı sıra kendisine ödül vermek için on yıldan uzun bir süre sonra ilk kez bir araya gelen sunucu ‘NSync’e ve yılın videosu ödülü için Swift adına konuşan video editörü Chancler Hanes ve görüntü yönetmeni Rina Yang’a adadı.

Shakira’ya müziğe katkı ödülü

Törende ünlü Latin şarkıcı Shakira’ya da küresel müziğe katkılarından dolayı Video Vanguard ödülü verildi. Shakira, ödülü aldıktan sonra yaptığı konuşmada sektörün sınırlarını zorlamasına yardımcı olan “muhteşem kadınlara”, iki oğlu Milan ve Sasha’ya ve “iyi günde kötü günde her zaman destekleyen” hayranlarına saygılarını sundu.

En iyi R&B ödülü geceye katılamayan şarkıcı SZA’ya giderken, en iyi yeni sanatçı ödülünü de rapçi Ice Spice aldı. En iyi K-pop ödülü ise Tomorrow x Together ile birlikte VMA’lere ilk kez katılan The Strays’e gitti.

Önceki İçerikŞehrin kapıları caza açılıyor: 33. Akbank Caz Festivali
Sonraki İçerikGülce Duru: “Bireysel olan aynı zamanda kolektiftir de”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments