Müziğe İddialı Kadın Prodüktör: Merve Çaloğlu

0

Dijital platformlardan yayınladığı ” Gidelim Buralardan ” isimli şarkısının video klip çalışmasıyla Merve Çaloğlu, Merve Çaloğlu Müzik Yapım Prodüksiyon etiketiyle müzik severlere 10 Mayıs cuma günü, yaz öncesi merhaba diyor.

Albüm ve Tekli Ardından Prodüksiyon Firması

Müzik dünyasının savaşçı kızı Merve Çaloğlu tamamı kendi bestelerinden oluşan ‘Uzak Yollar’ albümü, ‘Aşk Benim İşim’ adlı tekli çalışması, yaptığı ödüllü film müzikleri, yıllardır hayat, müzik sektörü ve aşk üzerine yazdığı köşe yazılarının ardından, yapımcılığa da soyundu. Uzun prodüktörlük deneyimlerinden sonra, kendi müzik yapım ve prodüksiyon firmasını kuran sanatçı, sadece kendi albümleri değil, müziğe emek veren, durmadan çalışan, özgürce ve aşkla üreten sanatçı dostlarına da kapılarını açtı. 

Hayranı olduğu sanatçılara prodüktörlük yapacak

Çocukluktan beri hayran olduğu efsaneleşmiş sürpriz sanatçıların da yapımcısı olmanın heyecanı içindeyken, Merve Çaloğlu Müzik Yapım Prodüksiyon etiketiyle dijital platformlardan yayınladığı Gidelim Buralardan isimli şarkısının video klip çalışmasıyla müzikseverlere yaz öncesi tekrar merhaba demenin mutluluğunu yaşıyor. Klip yönetmenliğini Mutlu Doğan’ın yaptığı ”Gidelim Buralardan” şarkısının sözü ve müziği Merve Çaloğlu’na, düzenlemesi ise Ulaş Önal’a ait.

Kayıtlar Sezen Aksu stüdyosundan

Şarkının vokal kayıtları Sezen Aksu stüdyo Lonca’da, Arzu Alsan tarafından kaydedildi ve mix edildi. Mastering ise Çağlar Türkmen’e ait. Şarkıda emeği geçen değerli müzisyenler ise; akustik ve elektro gitarda Gültekin Kaçar, basta Görkem Oker, yaylılarda İstanbul Strings, Davulda ise Aydın Karabulut. 

10 Mayıs Cuma klibin premierini ilk kez ve Merve Çaloğlu ile eş zamanlı olarak izleyebilmek ve Chat bölümünden kendisiyle canlı sohbet edebilmek için olan KLİP LİNKİ :
Önceki İçerikZehra Çelenk’in öykü kitabı: “Hayatta Kalma Rehberi”
Sonraki İçerikZiziro; Kadınların Dirençli Hikayesi | Müjde Alganer Röportajı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments