Nilipek.’in ikinci stüdyo albümü ‘Döngü’nün ikinci klibi: “Ok”

0

Nilipek., “bireysel şehir mitolojisi” olarak tanımladığı ikinci stüdyo albümü Döngü’den yeni bir klip paylaştı.

Albümün ikinci yarısında yer alan “Ok”a çekilen klibin yönetmenliğini ise Aslı Çelikel üstlendi. “Döngü”nün hikayesi içinde kişisel bir farkındalık anını anlatan şarkı, Aslı Çelikel’in görsel betimlemeleriyle hayata devam etmeye dair bir umuda dönüşüyor.

Üçüncü stüdyo albümü Mektuplar için kayıt çalışmalarına başlamadan önce Döngü’den son bir klip yayınlayan Nilipek., klip şarkısı Ok’u şöyle şöyle tanımlıyor: “Ok bir farkındalık anının, kendimizi bile bile soktuğumuz ve yine kendi isteğimizle çıkamadığımız yolların şarkısı. Klip ise bu yollardan çıkış anını, umudunu, ilerleme, geride bırakma isteğini anlatıyor.

Aslı Çelikel’in dört yıl önce çektiği görüntüler kendi deyimiyle ‘Ok’ ile buluşup kurgulanarak bir klibe dönüşmeden önce doğru zamanı beklemiş. Uzun zamandır kendisini bu kadar mutlu eden bir iş üretmediğini belirten yönetmen, projeye ve bu buluşmaya vesile olan Ali Demirel’in de ismini anmadan geçmiyor.

Aslı Çelikel kimdir?

1988 yılında Ankara’da doğan Aslı Çelikel, önce 2010 yılında Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesinden mezun oldu. Daha sonra Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümüne girip, 2014 yılında eğitim hayatını tamamladı. Fotoğrafın yanı sıra, reklam ve sinema sektöründe aktif olarak yardımcı yönetmenlik yapmakta, halen kişisel fotoğraf ve video çalışmalarını sürdürmektedir.

Önceki İçerikMelis Danişmend’den Nostaljik Video: “Bazı Günler Unutulmaz”
Sonraki İçerikWilliam Trevor öyküleriyle ilk kez Türkçede: “Yağmurdan Sonra”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments