Ömür Sabuncuoğlu’ndan iki kitap; Onlar’ın Öyküsü ve Bizim Öykümüz

0

Gazeteci Ömür Sabuncuoğlu’nun hazırladığı, İnkılâp Kitabevi’nden çıkan Onlar’ın Öyküsü ve Bizim Öykümüz adlı kitaplar, okuyamayan kız çocukları için onlarca ünlü ismi bir araya getiriyor.

Kültür, sanat, cemiyet ve medya dünyasının önde gelen isimlerinin yazdığı etkileyici öykülerden oluşan bu iki kitaptan elde edilen tüm gelir, kız çocuklarının eğitimine aktarılıyor. Sabuncuoğlu, kitaplara katkıda bulunan isimlerin, bugüne dek güzel davranışları, başarıları ve iyilikleriyle hayata katkı sağladığını vurguluyor.

Ömür Sabuncuoğlu’nun hazırladığı Onlar’ın Öyküsü adlı ilk kitapta Ajda Pekkan, Arzum Onan, Belçim Bilgin, Bergüzar Korel, Demet Evgar, Fatma Girik, Monik İpekel, Nazlı Çelik, Nebahat Çehre, Ömür Sabuncuoğlu, Songül Öden ve Şükran Ovalı’nın öykülerinin yanı sıra, Sıla Gençoğlu’nun da bir şiiri bulunuyor. Büyük ilgi gören kitaptan elde edilen tüm gelir okuyamayan kız çocuklarının eğitimine aktarıldı ve şimdiye dek 126 kız çocuğunun eğitimine katkı sağlandı.

Daha fazla kız çocuğunun eğitimine destek vermeyi hedefleyen Ömür Sabuncuoğlu’nun ikinci kitabı Bizim Öykümüz’de ise sosyal sorumluluk için bir araya gelen isimlerden bazıları, kendi hikâyelerini de ilk kez paylaştı. Ali Keçeli, Bensu Soral, Birce Akalay, Ebru Akel, Elifnaz Albayrak, Erkan Kolçak Köstendil, Gökçe Bahadır, Gupse Özay, Oylum Talu, Ömür Sabuncuoğlu, Şebnem Bozoklu, Yasemin Özilhan ve Yasmin Gülman, çocukluk anılarından gençlik yıllarına uzanan anılarını Bizim Öykümüz için hikâyeleştirdiler.

Ömür Sabuncuoğlu’nun, tüm geliri kız çocuklarının eğitimine aktarılan Onlar’ın Öyküsü ve Bizim Öykümüz adlı kitapları, İnkılâp Kitabevi etiketiyle inkilap.com, www.dr.com.tr ve www.kitapyurdu.com adreslerinde.

Editor:Gülşen İşeri
Yayın Tarihi2019-09-20
ISBN9751039569
Baskı Sayısı1. Baskı
DilTÜRKÇE
Sayfa Sayısı120
Cilt TipiKarton Kapak
Kağıt CinsiKitap Kağıdı
Boyut13.5 x 19.5 cm
Yayın Tarihi2019-01-11
ISBN9751038906
Baskı Sayısı2. Baskı
DilTÜRKÇE
Sayfa Sayısı128
Cilt TipiKarton Kapak
Kağıt CinsiKitap Kağıdı
Boyut13.5 x 19.5 cm

ÖMÜR SABUNCUOĞLU;

Ömür Sabuncuoğlu

Ömür Sabuncuoğlu, üniversite eğitimi alırken Kanal D Haber Merkezi’nde Uğur Dündar yönetimindeki Kanal D Haber’de staj yaparak televizyonculuğa ilk adımını attı. Yazmayı çok sevdiği için yazılı basının içinde olmak isteyen Sabuncuoğlu, önce Beşiktaş dergisinde Beşiktaşlı futbolcu ve sanatçılarla röportajlar yaptı; daha sonra aynı çalışmayı Galatasaray dergisinde devam ettirdi. Sabah gazetesi spor servisinde profesyonel meslek hayatına adım attıktan 3 gün sonra aynı ekiple birlikte, yeni çıkmaya hazırlanan Star gazetesine transfer oldu. Yaklaşık bir sene sonra Star televizyonunun magazin programında da muhabir olarak çalışmaya başladı. İki yıl sonra Kanal D’ye geçen Sabuncuoğlu, burada tam on yılını geçirdi. “Neler Oluyor Hayatta”, “İnsanlar Yaşadıkça” programlarında muhabirlik; “Hayat Güzeldir”de editörlük; “Canlı Canlı” ve “Magazin D” programlarında istihbarat şefliği yaptı. Ocak 2010’da Hafta Sonu dergisinin Yazı İşleri Müdürlüğü teklifini kabul edip televizyona ara verdi. Haziran 2010’da ise Show TV’den gelen teklifle Haber Müdürü olarak göreve başladı. Bir süre daha Hafta Sonu dergisinde  “Gördüm…Duydum…Yazıyorum” isimli köşesini yazmaya devam etti. Habertürk gazetesinde “Ömür Sabuncuoğlu ile Heyecanlı Sohbetler” köşesinde ünlü isimlerle pazar sohbetleri yaptı. Sabuncuoğlu, Show TV’de Magazin Programları Müdür Yardımcısı ve Haber Müdürü olarak görev yapmaya devam ediyor.

Önceki İçerikÖmür Sabuncuoğlu’ndan iki kitap; Onlar’ın Öyküsü ve Bizim Öykümüz
Sonraki İçerikArter’in ilk çevrimiçi hareket atölyesi “Özgür Hareket / Anda Hareket”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments