Pamela Anderson: Bir Aşk Hikâyesi

Pamela Anderson, şöhretin basamaklarını tırmanma hikâyesini, sarsıcı aşklarını ve karıştığı seks kaseti skandalını kendi videoları ve günlükleri üzerinden anlatıyor.

0

Şimdiye kadar en çok izlenen dizilerden biri olmaya devam eden Sahil Güvenlik için California sahillerinde ilk kez koşmasından bu yana geçen 30 küsur yılda hayranları, Pamela Anderson’ın hayat hikayesinin farklı bölümleriyle tanıştı: Playboy kapakları, sızan seks kaseti ve evlilikleri…

Anderson’ın ilk eşi Tommy Lee ile olan mahrem görüntülerini içeren çalıntı bir video kaset, yalnızca ilk yılda 75 milyon dolardan fazla sattı. Dijital yayın platformu Hulu tarafından çekilen olayın kurgulanmış bir anlatımı büyük ilgi topladı ve Emmy Ödülleri’nde 10 dalda aday gösterildi. Kanada doğumlu sarışın bu hikayeyi hem bir anı kitabında hem de yaklaşık iki saatlik bir Netflix belgeselinde paylaşıyor.

55 yaşındaki Anderson’ın projeler üzerinde çalışmaya yıllar önce, Hulu dizisi ‘Pam & Tommy’yi ilk öğrendiğinde başladığı bildirildi. Belgeselin fragmanında “Hayatta kalmak için o çalınan kaseti hayatımdan çıkardım. Ve şimdi tekrar ortaya çıktığı için midem bulanıyor” diyor. “İlk kez anlatının kontrolünü ele almak istiyorum.”

Anderson’ın yeni kitabı “Love, Pamela” (Bir hayalet yazarın yardımı olmadan yazılmış), dünyanın en tanınmış kadınlarından birini yakından tanıma imkanı sağlıyor.

Kanada’nın küçük bir kasabasında şiddet dolu çocukluk

Anderson, Kanada’nın batı ucundaki British Columbia’nın Vancouver Adası’ndaki küçük bir kasaba olan Ladysmith’te doğdu. Kendi anlatımına göre çocukluğu, turta yaparak ve adanın ormanlık genişliğinde kokulu mor leylakların, yeşil elma ağaçlarının gövdelerini boğan asmalardaki ekşi üzümlerin yanında yılan kovalayarak geçti.

Ancak bu pastoral sahneler, genç ebeveynleri arasındaki bazen şiddeti içeren kavgalarla kesiliyor. Anderson daha önce bir alkolik olan babasının annesine fiziksel saldırıda bulunduğunu anlatmıştı. Anderson da 18 yaşına gelmeden önce üç kez cinsel şiddete uğradığını söylüyor.

Belgeselin fragmanında “Hayatta kalmak için o çalınan kaseti hayatımdan çıkardım. Ve şimdi tekrar ortaya çıktığı için midem bulanıyor” diyor. “İlk kez anlatının kontrolünü ele almak istiyorum.”

PAMELA ANDERSON: BİR AŞK HİKÂYESİ

Önceki İçerikFran Aniorte’nin “Ritüel / Rituel” sergisi MERKUR’de
Sonraki İçerikYarı canlı siborg hücreleri geliştirildi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments