Roll Life’ın Mayıs Sayısı Çıktı

0

Roll Life yedinci sayısıyla okuyucularla bulustu. Derginin yeni sayısında Madonna, Kurtalan Ekspres, Fide Köksal, Defans ve Raven röportajları yer alıyor.

Boykot çağrılarına rağmen 64’üncüsü İsrail’de düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması’nı Hollanda temsilcisi kazanırken Madonna son albümünden iki şarkı seslendirdi. Şarkıcının iki dansçısı seyirciye arkalarını dönerek sırtlarındaki bayrakları gösterdi. Birbirlerine sarılarak yürüyen dansçılardan birinde İsrail, diğerinde de Filistin bayrağı vardı. Turne öncesi Roll Life’a konuşan sanatçı ilk fırsatta Türk hayranları ile buluşacağını müjdeledi.

‘Popun Kraliçesi’ olarak bilinen ABD’li şarkıcı Madonna’nın 4 yıl aradan sonra yaptığı “Madame X”albümünün ilk klibi “Medellin”e çekildi ve şarkı yayına girmesiyle izlenme rekorları kırdı.Madonna, albümüne neden bu ismi verdiğini şöyle açıklıyor;

“Albümüme Madame X adını vermeye karar verdim. Madame X, dünya çapında kimlik değiştiren, özgürlük mücadelesi veren, karanlık yerlere ışığı getiren bir gizli servisin adı. Madame X, gizli bir ajan; dünyayı dolaşan, kimlikten kimliğe bürünen, özgürlük için savaşan, karanlığa ışık getiren, o bir cha cha dansçısı, profesör, bakıcı, devlet başkanı, anne, çocuk, öğretmen, rahibe, şarkıcı, aziz, mahkûm.”

Madonna, “İnsanlar hep bir sebepten dolayı beni susturmaya çalışıyordu; yeterince iyi olmadığım, yeterince iyi şarkı söylemediğim, yeterince yetenekli olmadığım, yeterince evlenmediğimden dolayı… Şimdi de yeterince genç değilim. Şimdi ben *ageizm ile savaşıyorum. 60 yaşına girdiğim için cezalandırılıyorum” diyor ve ekliyor “Mükemmel ve inanılmaz olduklarını düşündüğüm Simone de Beauvoir, Angela Davis gibi geçmişteki mücadeleci kadınlara bakıyorum, çocukları yok. Altı çocuğun bekâr annesi olmak, yaratıcı olmaya, sanat yapmaya devam etmek, politik olarak aktif olmak, ses çıkarmak benim yaptıklarım. Dolayısıyla benim pozisyonumda kimsenin olmadığını söylemeye çalışıyorum.”

Madonna’nın kapağını süslediği ve sanatçı hakkında bilinmeyenlerin yer aldığı Roll Life Mayıs sayısında 19 Mayıs’ın 100.Yılı nedeniyle özel bir şarkı yapan ve “Sessiz Çığlık”albümleriyle dikkati çeken Kurtalan Ekspres’le geniş bir söyleşi de yer alıyor. Ayrıca bu sayıda Fide Köksal,Defans ve Raven ile özel röportajlar var.

Önceki İçerikTavuk-Yumurta Paradoksunun Sanattaki Tezahürü: Van Gogh ve Gauguin
Sonraki İçerikPlak Mecmuası’nın 5.Sayısı Çıktı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments