Times Meydan’ında Bir Zebra

0

Introduction to Humanity, kahramanı ile karşılaşma öyküsünü ve ardından çıktığı fantastik yolculuğu anlattığı Finding Zebra Tour isimli ilk teklisini yayınladı.

Introduction to Humanity, Kariyerine İspanya’da devam eden müzisyen, yazar Serkan Tosun’un kişisel performans projesidir. 2019 yılından itibaren İspanya’da A First Day projesi ile onlarca performans gerçekleştirmiş, film ve kitap müzikleri hazırlamıştır. “Finding Zebra Tour”, 2020 Nisan ve Mayıs aylarında yayınlayacağı 4 albüm ve 2 teklinin ilk kaydı Kısa bir zaman içerisinde, “Las Estrellas de Euridice y Las Memorias del Agua” (Konser Kaydı), “Mediha” (Film Müziği), “Diaries of Fuu”, “Balina Odası “(Konser Kaydı) ve “Eklektik Gynja” albümlerini yayınlayacak

Introduction to Humanity albümlerinin soundu, Avant-Garde/Fusion olarak tanımlanabilir. “Eklektik Gynja” dışındaki tüm albümler, bir ana hikayenin parçaları olarak emprovize kaydedilmiş kayıtların editlerinden oluşuyor. Tüm kayıtlar sinematik bir dil içeriyor. “Eklektik Gynja” ise yeni bir sound arayışının ilk şarkıları olarak değerlendirilebilir.

Pandemi günleri geçtiğinde İstanbul Uluslarası Film Festivali kapsamında avrupa premieri Valencia’da yapılan ilk uzun metraj interaktif sinema performansı olan Balina Odası’nın Türkiye galasını, Tamar Records koordinatörlüğünde Salon IKSV’de  gerçekleştirecek.

Introduction to Humanity’i Takip Edin;

Serkan Tosun

Merhaba,

Kişisel projem Introduction to Humanity’nin ilk teklisi Finding Zebra Tour – Concert Simulation with Eivind Aarset’s Aurora Borealis’i sizinle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum.  Teklinin videosu, Londra merkezli Saint VFX tarafından hazırlanmakta. 

Finding Zebra Tour, bir yılbaşı gecesi kaydettiğim oldukça uzun bir doğaçlamanın küçük bir parçası. Aynı gece yaşadığım büyülü gerçekçi bir hikayenin anlatısı. Şarkı, yılbaşı gecesi gittiği fantastik ve avant-garde bir partide kahramanı ile karşılaşan bir yazarın, başka bir varlık düzleminde, New York’da Times Meydan’ında bir zebraya dönüşmesinin hikayesi. Hikaye’nin New York’da geçen kısmı büyülü, fakat kahramanı ile karşılaşan yazar… Bir yanılsama ya da şizofreni belirtisi olarak da algılanabilir elbette. 

-Serkan Tosun

Serkan Tosun;

Serkan Tosun, 1972’de Kayseri’de doğdu. 30 yıllık mühendislik deneyiminin sonunda sadece sanat üretmek üzere ailesi ve grubu VON ile birlikte İspanya’ya göç etti. 2019 yılında kişisel performans projesi Introduction to Humanity‘yi geliştirdi. 

Roman ve senaryo yazıyor. İki kısa filmi Mediha ve Antilopların Yazgısı festival serüvenine devam ediyor. İlk uzun metraj filmi Balina Odası ise İstanbul Uluslarası Film Festivali’ne özel gösterim olarak davet edildi. 

İlk romanı Cennetin Güneyinde 3 Gün, tefrika olarak yayınlanmaya devam ediyor.

Önceki İçerikTimes Meydan’ında Bir Zebra
Sonraki İçerikKarantina Günlerinde Sinemaya Dair
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments