Yeni The Walking Dead dizisi: “Daryl Dixon”

The Walking Dead yaratıcılarının Dary Dixon'ı odağına aldığı yeni dizisi, AMC'de izleyiciyle buluşuyor.

0

AMC’nin Daryl Dixon için yürüttüğü pazarlama kampanyası, Louis Puech Scigliuzzi’nin karakteri Laurent’ın hem hikaye hem de Dünya için büyük önem taşıdığını ortaya koymuştu.

Laurent’ın özel olmasının nedeni, Norman Reedus’ın canlandırdığı Daryl’ın, çocuğu Fransa’daki bir manastırda bulduğu ilk bölümde netleşiyor.

Budist rahibin “Laurent” kehaneti

Üzerinde “Tanrı Seni Seviyor” anlamına gelen “Dieu Vous Amie” yazılı bir el ilanı bulan Daryl, karıştığı acımasız kavganın ardından gözlerini manastırda açıyor.

Daryl burada Clémence Poésy’nin canlandırdığı rahibe Isabelle’le tanışıyor. Genç rahibenin Daryl’a Budist bir rahibin kehanetinden bahsetmesiyle işler daha da tuhaf bir hal alıyor.

Kehanete göre Laurent, insanlığın gelecekteki lideri ve bir gün dünyayı zombi salgınından kurtarabilecek tek kişi.

Laurent’ın çizdiği gizemli resim

Daryl’la konuşurken son derece zeki, empatik ve yaşının ötesinde bir bilge olduğu anlaşılan Laurent’ın önemi, Isabelle’in sakladığı bir çizimle daha da iyi anlaşılıyor.

Rahibe, Daryl’a, Fransa’da karaya vurmasından kısa süre önce Laurent’ın çizdiği resmi gösteriyor. Laurent’ın sahildeki bir adamı resmetmesi dikkat çekerken rahibe, bunun önsezi yeteneğine işaret ettiğini vurguluyor.

6 bölümden oluşan dizide Reedus'a Clémence Poésy, Laïka Blanc-Francard ve Louis Puech Scigliuzzi eşlik ediyor. (AMC)

“İnsanların içini görüyor”

Isabelle’in anlattığı hikayeye bakılırsa, Budist rahibin kehaneti Daryl Dixon’ın ülkeye gelmesinden yıllar önce gerçekleşmiş.

Laurent’ın Daryl’a “Evini özlüyorsun, bunu gözlerinden anlıyorum” demesi, çocuğun diğer insanların düşünce ve duygularını okuyabildiğini ima ediyor. Isabelle, daha sonra bunu “insanların içini görmek” olarak tanımlıyor.

Serinin türü değişiyor mu?

Zombiler bir yana The Walking Dead, 13 yıl boyunca nispeten ayakları yere basan bir yaklaşım sergilemişti. Dizi, fantastik unsurları uzak tutarak zombileri hikayenin gerçekçi olmayan tek yönü olarak bırakmıştı.

Eleştirmenlere göre Daryl Dixon, bunu önemli şekilde değiştiriyor. Budist rahibin kehaneti, The Walking Dead’i bir anda daha ruhani ve fantastik bir seriye dönüştürüyor.

Laurent’ın güçlerinin gerçekliği kanıtlanırsa The Walking Dead, korku temelli bir dramadan fantastik bilimkurgu alanına kayarak tamamen farklı bir türe girecek.

Dary Dixon’ın yeni bölümü, gelecek hafta pazar günü AMC’de yayımlanacak.

Önceki İçerikII. Mitoloji sergisi sanatseverlerle buluştu
Sonraki İçerikŞehrin kapıları caza açılıyor: 33. Akbank Caz Festivali
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments