Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (21 Temmuz 2023)

Sinema salonlarında bu hafta 1'i yerli, 8 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 21 Temmuz 2023 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Oppenheimer, Barbie, Prenses ve Dracula (How to Save the Immortal), Mühr-ü Musallat 2: Yasak Düğün, Resident Evil: Death Island, Zıpır Dedektif ve Altın Arı Kovanı (Detective Chirp and the Golden Beehive), Uyanış (Chariot) ve Teftiş (Inspection) filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

BARBIE

Yönetmen: Greta Gerwig
Oyuncular: Margot Robbie, Ryan Gosling
Formatlar: 2D, DBOX, Dublajlı, GoldClass, MPX, Premium Cinema, Sky Auditorium, Starium, Altyazılı
Tür: Komedi
Süre: 114 Dakika

Margot Robbie, Ryan Gosling ve Emma Mackey’li usta oyuncu kadrosuyla vizyona giren Barbie, Barbieland’de yaşayan farklı Barbie ve Ken’lerin dünyasından gerçek dünyaya uzanıyor. Film, yaşadığı dünyanın koşullarına uymayan ve “mükemmel kadın” imajına uzak olduğunu düşünen bir kadının uyum sağlayabileceği bir dünya bulma umuduyla yolculuğa çıkışını anlatıyor.

OPPENHEIMER

Yönetmen: Christopher Nolan
Oyuncular: Cillian Murphy, Emily Blunt, Matt Damon
Formatlar: 2D, GoldClass, IMAX, MPX, Premium Cinema, Sky Auditorium, Starium, Altyazılı
Tür: Biyografi
Süre: 180 Dakika

Christopher Nolan imzalı bilim kurgu filmi Oppenheimer, atom bombasının icadı ve geliştirilme sürecini anlatıyor. New Mexico’daki Los Alamos Ulusal Laboratuvarında, Fizikçi Julius Robert Oppenheimer ve ekibi uzun çalışmaların ardından bir nükleer silah geliştirirler. Ancak ölümcül icadının Hiroşima ve Nagazaki’de kullanılacak olması, Oppenheimer’ın kendisini projeden uzaklaştırmasına neden olur ve ABD tarafından hedef haline gelir.

PRENSES VE DRACULA

Orijinal Adı: How to Save the Immortal
Yönetmen: Roman Artemyev
Formatlar: 2D, Dublajlı, GoldClass, Premium Cinema
Tür: Animasyon
Süre: 76 Dakika

Çocukların ve animasyon tutkunlarının beğenisini kazanacak Prenses ve Dracula (How to Save the Immortal), yeraltı büyücüsü tarafından alınmakla tehdit edilen Ölümsüz Drybone’nun mücadelesini konu ediniyor. Kral Mercimek’in dünyayı ele geçirme planları doğrultusunda savaşçı bir kız olan Cesur Barbara’yı kaçırmak zorunda kalan Drybone, bir süre sonra ölümsüzlüğünü feda etmek zorunda kalacaktır…

ZIPIR DEDEKTİF VE ALTIN ARI KOVANI

Orijinal Adı: Detective Chirp and the Golden Beehive
Yönetmen: Grigoriy Vozhakin
Formatlar: 2D, Dublajlı, GoldClass, Premium Cinema
Tür: Animasyon
Süre: 85 Dakika

Bal Tepeleri sakinleri, her yıl gerçekleşen büyük törene hazırlanmaktadır. Baş dedektif Sophie şehir dışında olacağından, sorumluluğu yardımcısı Zıpır Dedektif’e vermiştir. Şenliğin arifesinde, Bal Tepeleri’nin simgesi olan Altın Arı Kovanı çalınır. Efsaneye göre kovan bulunamazsa şehir çeşitli talihsizliklerle karşı karşıya kalacaktır. Zıpır Dedektif, ekibiyle beraber bu gizemli hırsızlığı çözmek ve Bal Tepeleri’ni korumak için zamana karşı bir mücadeleye girişir.

MÜHR-Ü MUSALLAT 2: YASAK DÜĞÜN

Yönetmen: Metin Kuru
Oyuncular: Nevzat Can Rüzgar, Ufuk Kaplan, Merve Kurç
Formatlar: 2D, Premium Cinema
Tür: Korku
Süre: 110 Dakika

Metin Kuru’nun yönetmenliğini yaptığı korku filmi Mühr-ü Musallat 2: Yasak Düğün, kendisine yapılan uyarıları dikkate almaya bir kadının yaşadıklarını konu ediniyor. Üç kuşak öncesinden ailesine musallat olmuş cin sebebiyle evlenmemesi gereken Nilgün, uyarıları dikkate almaz ancak kısa bir süre içerisinde hayatı altüst olur.

RESIDENT EVIL: DEATH ISLAND

Yönetmen: Eiichirô Hasumi
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Aksiyon
Süre: 92 Dakika

Ünlü Resident Evil serisinin yeni filmi Resident Evil: Death Island, Biyoterörizm Güvenlik Değerlendirmesi İttifakı ajanı Chris Redfield ve ekibinin açıklanamayan bir enfeksiyon salgınını araştırırken başlarından geçenleri konu ediniyor. Enfeksiyona kapılan kurbanların tek ortak noktası, yakın zamanda Alcatraz Adası’nı ziyaret etmiş olmalarıdır. Bu ipucunun ardından Chris ve ekibi, onları yeni korkuların beklediği adaya doğru yola çıkar.

TEFTİŞ

Orijinal Adı: The Inspection
Yönetmen: Elegance Bratton
Oyuncular: Gabrielle Union, Jeremy Pope, Bokeem Woodbine
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 95 Dakika

Elegance Bratton’ın dokunaklı filmi, kendi hayatından ilhamla yazdığı bir hikaye. Siyahi bir genç annesi tarafından reddedildikten sonra geleceği için seçeneği kaldığının farkındadır ve kendisini kolayca dışlayabilecek bir sisteme, ne olursa olsun başarılı olabilmek için Deniz Piyadeleri’ne katılmaya karar verir. Derinlere yerleşmiş önyargılar ile savaşıp işkenceye varan temel eğitimlere göğüs gererken dahil olduğu bu yeni toplulukta hiç beklemediği bir yoldaşlık, güç ve destek ile karşılaşır. Bu zor kazanılan aidiyet kendi kimliğine şekil verecek ve hayatını sonsuza kadar değiştirecektir.

UYANIŞ

Orijinal Adı: Chariot
Yönetmen: Adam Sigal
Oyuncular: John Malkovich, Scout Taylor-Compton, Rosa Salazar
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Bilim Kurgu
Süre: 94 Dakika

Haftanın bir diğer bilim kurgu filmi olan Uyanış (Chariot), her şey için çok geç olmadan hastasının sorununu çözmeye çalışan bir doktorun hikayesini konu ediniyor. Reenkarnasyon geçişinde hastalara rehberlik eden Dr. Karn, hastası Harrison’ın anlattıklarında sistemde bir aksaklık fark etmesi üzerine hastasının geleceği kalıcı olarak rayından çıkmadan önce, sorunu çözmek için çabalar…

Önceki İçerik“Terzi” ikinci sezonuyla 28 Temmuz’da Netflix’te
Sonraki İçerikMüziKoridor #8
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments