21.2 C
İstanbul
Pazar, Mayıs 26, 2024

Etkinlik Tarihi

Nis 26 2024
Süresi doldu!

Etkinlik Zamanı

20:30

Ücret

350.00₺

SUBTEXT

Huginvemunin’de 26 Nisan Cuma akşamı…

Duygu Demir, Çello 

Mark Alban Lotz, Flüt

SUBTEXT, Duygu Demir’in kurduğu doğaçlama  konseptidir.Çellist, besteci, serbest doğaçlamacı Duygu Demir bilinçaltının derinlerinde, müziğin kökünde yatan gizleri müzikal partnerleriyle araştırır, dinleyenleri kendi dünyaları ve müzikal referanslarından uzaklaştırır, müzikal yapıları bozar ve tekrar kurar Davet ettiği müzisyenlerin müzikal çeşitliliğine dayanarak müzik genişler ve dinleyen için özgün, tek seferlik bir taze  bestelenmiş  özgün bir eser vaadeder.

❗️Sınırlı kontenjan nedeniyle profilimizdeki www.huginvemunin.com web sayfamızdan kayıt olunmasını önemle rica ederiz❗️

“𝑷𝑹𝑬𝑽İ𝑬𝑾 𝑹𝑶𝑶𝑴/Ö𝑵 İ𝒁𝑳𝑬𝑴𝑬 𝑶𝑫𝑨𝑺𝑰”

Artcrowdistanbul 𝑃𝑟𝑒𝑣𝑖𝑒𝑤 𝑅𝑜𝑜𝑚, 𝐾𝑢𝑧𝑔𝑢𝑛𝑐𝑢𝑘’𝑢𝑛 𝑐𝑎𝑧 𝑣𝑒 𝑘𝑙𝑎𝑠𝑖𝑘 𝑚ü𝑧𝑖𝑘 𝑘𝑜𝑛𝑢𝑠𝑢𝑛𝑑𝑎 ö𝑛𝑐ü 𝑚𝑒𝑘𝑎𝑛ı 𝐻𝑢𝑔𝑖𝑛𝑀𝑢𝑛𝑖𝑛 𝐶𝑜𝑙𝑙𝑒𝑐𝑡𝑖𝑣𝑒’𝑖𝑛 𝑖ç𝑖𝑛𝑑𝑒 𝑘𝑜𝑛𝑢𝑚𝑙𝑎𝑛ı𝑦𝑜𝑟.

𝐹𝑎𝑟𝑘𝑙ı 𝑑𝑖𝑠𝑖𝑝𝑙𝑖𝑛𝑙𝑒𝑟𝑑𝑒 ç𝑎𝑙ış𝑎𝑛 𝑠𝑎𝑛𝑎𝑡çı𝑙𝑎𝑟ı𝑛 𝑒𝑠𝑒𝑟𝑙𝑒𝑟𝑖𝑛𝑖 𝑒𝑠𝑡𝑒𝑡𝑖𝑘 𝑏𝑖𝑟 𝑡𝑎𝑠𝑎𝑟ı𝑚 𝑖𝑙𝑒 𝑏𝑖𝑟𝑙𝑒ş𝑡𝑖𝑟𝑒𝑛 𝑘ü𝑟𝑎𝑡ö𝑟 Şanel Şan Sevinç 𝑡𝑎𝑟𝑎𝑓ı𝑛𝑑𝑎𝑛 𝑜𝑙𝑢ş𝑡𝑢𝑟𝑢𝑙𝑎𝑛 𝑃𝑟𝑒𝑣𝑖𝑒𝑤 𝑅𝑜𝑜𝑚, 𝐴𝑟𝑡𝑐𝑟𝑜𝑤𝑑𝑖𝑠𝑡𝑎𝑛𝑏𝑢𝑙’𝑢𝑛 𝑏𝑖𝑟𝑙𝑖𝑘𝑡𝑒 ç𝑎𝑙ış𝑡ığı 𝑣𝑒 ç𝑎𝑙ış𝑎𝑐𝑎ğı 𝑠𝑎𝑛𝑎𝑡çı𝑙𝑎𝑟ı𝑛 𝑒𝑠𝑒𝑟𝑙𝑒𝑟𝑖𝑛𝑑𝑒𝑛 𝑏𝑖𝑟 𝑠𝑒ç𝑘𝑖𝑦𝑖 𝑑𝑒ğ𝑒𝑟𝑙𝑖 𝑘𝑜𝑙𝑒𝑘𝑠𝑖𝑦𝑜𝑛𝑒𝑟𝑙𝑒𝑟𝑖𝑚𝑖𝑧 𝑖𝑙𝑒 𝑏𝑢𝑙𝑢ş𝑡𝑢𝑟𝑎𝑐𝑎𝑘.

𝐾𝑢𝑧𝑔𝑢𝑛𝑐𝑢𝑘’𝑡𝑎 𝐶𝑎𝑧’ı𝑛 𝑣𝑒 𝐾𝑙𝑎𝑠𝑖𝑘 𝑀ü𝑧𝑖ğ𝑖𝑛 𝑢𝑠𝑡𝑎 𝑖𝑠𝑖𝑚𝑙𝑒𝑟𝑖𝑛𝑖𝑛 𝑣𝑒 𝑑𝑖𝑛𝑙𝑒𝑦𝑖𝑐𝑖𝑙𝑒𝑟𝑖𝑛𝑖𝑛 𝑏𝑢𝑙𝑢ş𝑚𝑎 𝑛𝑜𝑘𝑡𝑎𝑠ı 𝑜𝑙𝑎𝑛 𝐻𝑢𝑔𝑖𝑛𝑣𝑒𝑀𝑢𝑛𝑖𝑛 𝐾ü𝑙𝑡ü𝑟 𝑣𝑒 𝑆𝑎𝑛𝑎𝑡 𝑝𝑎𝑦𝑙𝑎şı𝑚 𝑝𝑙𝑎𝑡𝑓𝑜𝑟𝑚𝑢 𝑖ç𝑖𝑛𝑑𝑒 𝑑ü𝑧𝑒𝑛𝑙𝑒𝑛𝑒𝑛 “𝑆𝑢𝑏𝑡𝑒𝑥𝑡” 𝐷𝑢𝑦𝑔𝑢 𝐷𝑒𝑚𝑖𝑟 & 𝑀𝑎𝑟𝑘 𝐴𝑙𝑏𝑎𝑛 𝐿𝑜𝑡𝑠 𝑘𝑜𝑛𝑠𝑒𝑟𝑖𝑛𝑒, Ş𝑎𝑛𝑒𝑙’𝑖𝑛 𝑓𝑎𝑟𝑘𝑙ı 𝑑𝑖𝑠𝑖𝑝𝑙𝑖𝑛𝑙𝑒𝑟𝑑𝑒𝑛, 𝑡𝑒𝑘𝑛𝑖𝑘𝑙𝑒𝑟𝑑𝑒𝑛, ü𝑙𝑘𝑒𝑙𝑒𝑟𝑑𝑒𝑛 𝑣𝑒 𝑏𝑎𝑘ış 𝑎çı𝑙𝑎𝑟ı𝑛𝑑𝑎𝑛 𝑠𝑒ç𝑡𝑖ğ𝑖 𝑠𝑎𝑛𝑎𝑡çı𝑙𝑎𝑟ı𝑛 𝑒𝑠𝑒𝑟𝑙𝑒𝑟𝑖𝑛𝑑𝑒𝑛 𝑜𝑙𝑢ş𝑎𝑛 ö𝑧𝑒𝑙 𝑏𝑖𝑟 𝑠𝑒ç𝑘𝑖 𝑒ş𝑙𝑖𝑘 𝑒𝑑𝑒𝑐𝑒𝑘.

Mark Alban Lotz (flüt)

Uluslararası tanınırlığa erişmiş Alman- Hollandalı flütist MARK ALBAN LOTZ için doğaçlama bir gözetleme kulesidir. Müziğe olan tutkusu, kâşif ruhu ile birleştiğinde onu çok çeşitli müzik gelenekleri arasında seyahat etmeye, kendi müzik anlatım tarzını araştırmaya yönlendirmiştir. Los Angeles Jazz Scene Magazine tarafından dünyanın en iyi caz flütistleri arasında gösterilmiştir. Kanada “Jazz Da Gamma Magazine” ”Mark Alban Lotz her zaman müziğe hizmet eden, odaklanmış ve ilgi çekici çalış tekniğiyle  müzikal dehası karanlıkta dahi   palayan bir sanatçıdır.” İfadesiyle tanımlamıştır. Lots uluslararası tanınırlığını türler arası genişleyen, caz, çağdaş müzik, dünya müziği, tiyatro, performans sanatı, görsel sanatlar, sinema ve dans ile ortak üretimleyle kazanmıştır. Chris Potter, Don Byron, Dave Haney, Dave Tronzo, Han Bennink, Ernst Reijseger, Najma Akthar, Miguel ‚Anga’ Diaz, Leon Ware, Eddy Martinez gibi birçok müzisyenle çalışmıştır.

Duygu Demir (çello)

Küçük yaşlardan itibaren bale ve müzik eğitimine başlayan Demir, konservatuar öğreniminde Joshep Györffy ile çello çalışmıştır. Daha sonra Fransa’da eski müzik, elektro-akustik kompozisyon ve doğaçlama alanlarında yoğunlaşıp, Christian Sala ile viola da gamba, Carol Parer ile klavsen çalışmıştır.

Türkiye’ye dönüşüyle İstanbul’a yerleşip solo ve grup kariyerinde eğitiminden çok farklı alanlara kayıp, dünya müziği, caz, latin , rock, doğaçlama müzik alanlarında grup ve solo projeleriyle sahne almış, birçok kayıt ve konsere eşlik etmiştir. Solo çello için yazmış olduğu eserleri bu sene albüm olarak yayınlama hazırlığındadır. Aynı zamanda belgesel film müzikleri ve çeşitli ensemble’lar için eserler yazmaktadır.

ETKİNLİK MEKÂNI

Hugin ve Munin Sanat Galerisi
Kuzguncuk, HuginveMunin Kültür ve Sanat Paylaşım Platformu, Tufan Sokak, Üsküdar/İstanbul
Hugin ve Munin Sanat Galerisi

Etkinlik bitti.

QR Kod

Hava Durumu

Parçalı Bulutlu
Parçalı Bulutlu
22 °C
Rüzgâr: 33 KM/S
Nem: 53 %
Hissedilen Sıcaklık: 25 °C

YANITLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz