Emre Çakmakoğlu’nun üçüncü teklisi: “Yan”

0

Emre Çakmakoğlu, üçüncü teklisi “Yan”ı dijital müzik platformlarında yayınlayarak müzikseverlerin beğenisine sundu.

Kolay dinlenirliğe sahip soft pop-rock bir eğilimi de, alternatif bir tavrı da barındıran çalışma Stüdyo Negatif’te, Cüneyt Aykulteli’nin hem müzisyenlik hem kayıt desteği ile birlikte kaydedildi. Kapak fotoğrafı ise, Deniz Ege Kalıpsız tarafından çekildi.

Emre Çakmakoğlu;

İlk gençlik yıllarında bar programları ile müzik hayatına adım attı. Çocuk tiyatrolarına oyun müzikleri hazırladı. 2007’de aldığı teklif ile İzmirli alternatif rock grubu Rast’a katıldı ve kendi şarkılarını ilk kez kaydetme imkanı buldu. Rast’ın dağılmasının ardından müziğe ara verse de, üretmeyi; şarkı yazarlığını sürdürdü. Söz,Müzik,Ütopya adlı bir blog açtı; müzik etkileşimli yazılar yazdı.

2018’de İzmir Alsancak’ta açmış olduğu barın işletmeciliğini sürdüren Emre Çakmakoğlu, 2019’un sonlarında şarkılarını yayımlamak için harekete geçti.

2020’nin ilk günlerinde ‘Yarım Hikaye’yi bağımsız olarak yayımlayıp müzik dinleyicisinin beğenisine sundu. Bu ilk single çalışmasının ardından ‘Durmuyor Zaman’ ve ‘Yan’ adlı şarkılarını kaydedip yayımladı.

Emre Çakmakoğlu’nu Takip Edin;

Önceki İçerikEmre Çakmakoğlu’nun üçüncü teklisi: “Yan”
Sonraki İçerikYaz ayında iki mevsim birden “Ata Buz Müzesi”nde yaşanıyor
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments