Etiketli: yazı

Kibir Üzerine

Dünyaya sadece kendi haklı penceremizden baktığımızda var olan kibri büyütüyoruz içimizde. Kibirle bakmak, karşınızdaki insanlara sadece kendilerini kötü hissettirmekten ve size geçici bir yücelik, sonra da yalnızlık duygusu katmaktan başka hiçbir işe yaramaz. Evrilen dünya öyle ... Devamı »

Expressionism

Hangi dalı olursa olsun kendini sınırlamadığım sanat, ilk etapta maymun iştahlılıkla, daha sonra düpedüz bir tür kendini ifade ediş dili olarak çıkıyor karşıma.. Yaşanılan bu derinlikli hazzın, dürtülerin çok ötesinde bir tür içten dışa-vurum olduğunu düşünüyorum. ... Devamı »

Epile Pisi

Sessizliğin içinde ses, boşluğun içinde dolu, kafanın içinde patlama. Sanki beynini parçalıyor ve akşam yemeği yapıyor. Arada cılız sarı ışığa bakıp hayal kuruyor. Güneşli günlere çıkabilir mi, merak ediyor. Dışarı çıkmak istiyor. Bu şey, insanı delirtiyor. ... Devamı »

“EN”den “BEN”e

Doğadan, ne varsa insafsızca alan ve türlere yaşam hakkını kısıtlayan bizler “Siz olsanız ne olur olmasanız ne olur?”u nanometre boyutlarında virüsle tekrar gördük. Umarım artık defalarca yediğimiz bu tokadı anlarız. Aklımızı başımıza almanın zamanı, tek çaremiz ... Devamı »

Pin It on Pinterest