Efza’nın “İki Kafa Bi’ Ruhdaş” isimli EP’si tüm dijital platformlarda yayında

0

Efza, ”İki Kafa Bi’ Ruhdaş” isimli ”kendisiyle konuştuğu ve bir tane ruhu olduğuna inandığı zihninden kopan” EP’sinin parçalarını 3’er hafta aralıklarla tüm dijital platformlarda yayınladı.

2019 yılında Süden Pamir ile çalıştığı ilk teklisi Hüzün Kokar Bu Şarkı ve ardından Isınsın Biraz’ı yayınladı. Düzen isimli üçüncü teklisiyle birlikte kendini prodükte etmeye ve mixlerini yapmaya başladı. Nisan ve mayıs ayında bizlerle paylaştığı İki Kafa Bi’ Ruhdaş isimli EP’nin de sözü ve müziği kendisine ait olmakla birlikte düzenlemelerini, mixleri ve kayıtlarını evinde kurduğu stüdyosunda tekrardan kendisi yapmaya devam etti. Efza devrik cümlelerini, farklı janralardan aldığı ilhamla elektronik tarzda buluşturuyor. Araya kattığı canlı enstrümanlarıyla, kendi soundunu ve samimiyetini ortaya koyduğu, insanları bir yerlere götürdüğü hikayesiyle kuralsız ve formsuz bir duruş sergiliyor. Ayrıca EP’nin 2. Parçası olan Gündüz Vakti Bir Caz’a karantinada kendisi bir klip çekti ve klibiyle Yeni Türkçe Indie listelerine girerek bağımsız müzik severlerin dikkatlerini çekmeye başladı.

Söz/Müzik, düzenleme, mix, piyano, gitar: Efza
Mastering: Mehmethan Dişbudak
Vokal Kayıt: Arda Küçüker
EP kapak tasarımı: Efza

Efza;

1994 doğumlu olan Efza, konservatuvar Opera anasanat dalını kazandıktan sonra İstanbul’a geldi. Şu anda eğitimine Müzik Prodüksiyon bölümünde devam etmekte. Opera mezunu olmanın avantajı ile birlikte aynı zamanda da şan eğitmenliği yapıyor kendisi. Müziğe ailesinin aldığı gitar sayesinde ilkokul yıllarında başladı. Bu yıllarda bir yandan şiir yazan Efza kendini keşfetmeye başladığı yaşlarına geldiğinde, melodilerle şiirleri bir bütün haline getirmeyi planlamış ve şimdi sözü müziği kendisine ait olan şarkılarını bizlerle buluşturuyor.

Efza’yı Takip Edin;

Önceki İçerikEfza’nın “İki Kafa Bi’ Ruhdaş” isimli EP’si tüm dijital platformlarda yayında
Sonraki İçerikArter, 16 Haziran’da yeniden ziyarete açılıyor
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments