Etiketli: sürrealizm

Bob Eggleton ve Bilim Kurgu Sanatı

Tekrar merhabalar sevgili NouvArt okurları, bu ay sizlerle Türkiye’de az tanınan fakat dünya genelinde tanınmış bir başka sanatçıyı tanıtacağım. Bu ay sizlere tanıtacağım sanatçı Bob Eggleton. Eggleton tıpkı bundan önceki ay sizlere tanıttığım Bruce Pennington gibi ... Devamı »

Chet Zar ve Dark Sürrealist Sanatı

Tekrar herkese merhaba. Bu köşeyi takip edenlerin de bildiği gibi, bir süredir odaklandığım Airbrush teknikleri konusundaki yazılarıma bu ay ara vererek, yine ülkemizde az bilinen bir diğer uluslararası Sürrealist sanatçıyı sizlere tanıtacağım. Amerikalı klasik portre ressamı ... Devamı »

Airbrush Tekniği Üzerine-II

Tekrar merhabalar, bildiğiniz gibi NouvArt yenilenme çalışmaları başlamadan önce yazdığım son makale "Airbrush Tekniği Üzerine" başlıklı makalemde airbrush tekniğini, bu tekniği merak eden sizlerle paylaştım. Şimdi NouvArt yenileniyor ve test yayınına başlandı. Bu vesileyle ben de ... Devamı »

Otto Rapp ve Sürrealist Sanatı

Tekrar herkese merhabalar, bu ayki makalemde Avusturyalı Sürrealist sanatçı Otto Rapp ve onun sanatından bahsedeceğim. Aslen Avusturyalı olan ve bir dönem Kanada'da yaşamış olan Otto Rapp, Avusturya'nın başkenti Viyana'da yaşamaktadır. Burada sanatını icra eden Sanatçı, dünyanın ... Devamı »

Pin It on Pinterest