Etiketli: jüri

İspanyol yönetmen Pedro Almadovar’ın başkanlığını yapacağı 70. Cannes Film Festivali jürisinin üyeleri belli oldu. Cannes Film Festivali Komitesi’nden yapılan yazılı açıklamada, 67 yaşındaki İspanyol yönetmene yardımcı olacak 8 kişilik ekip şöyle: Alman yönetmen, yapımcı ve senarist … Devamı »

Prestijli Uluslararası Man Booker Ödülü’nün 2017 jürisinde Elif Şafak da yer alacak. Britanya’da verilen dünyanın en saygın ödüllerinden Uluslararası Man Booker Ödülü’nün 2017’deki jürisinde Elif Şafak da yer aldı. Man Booker yönetimi, dünyaca ünlü edebiyatçıların yer … Devamı »

69. Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarışacak filmleri değerlendirecek jüri belli oldu. Cannes Film Festivali Yönetiminden yapılan yazılı açıklamada, festivalde jüri başkanlığını yapacak “Mad Max” serisi filmlerin yönetmeni George Miller’in ekibinin dört kadın ve dört … Devamı »

Bu yıl 35. kez düzenlenecek İstanbul Film Festivali yarışmalarının jüri başkanları belirlendi. Ulusal yarışma jüri başkanı Müjde Ar, uluslararası yarışma jüri başkanı ise Arjantinli yıldız yönetmen Pablo Trapero İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Akbank’ın desteğiyle … Devamı »