Lara Kamhi’den Multitap grubunun “Parmakların” şarkısına klip

0

Çağdaş sanatçı ve yönetmen Lara Kamhi, sevilen müzik grubu Multitap’ın “Parmakların” şarkısına klip çekti. Kamhi’nin, kendi imkânlarıyla evinde tek başına çektiği klipte, kendisinin geçmişten bugüne görüntülerinin yanı sıra 2010-2020 arasında çektiği bazı soyut görüntüler de yer alıyor. “Parmakların” klibi, YouTube’da ve diğer sosyal medya platformlarında yayınlanmaya başladı.

Lara Kamhi, geniş bir hayran kitlesine sahip olan Multitap grubunun No:3B adlı albümünde yer alan “Parmakların” şarkısına klip çekti. Yönetmen koltuğunda oturduğu klip için aynı zamanda kamera karşısına da geçen Kamhi, kendine özgü tarzını yansıtan videoda 2010-2020 arasında çektiği görüntülere de yer verdi.

COVID-19 pandemisi nedeniyle yaşanan karantina sürecinden önce başladığı klip projesini bu süreçte tamamlayan Lara Kamhi’nin çektiği “Parmakların” klibi, kendisinin kurduğu Prizma Productions Istanbul çatısı altında yayınlanıyor.

10 yılı aşkın bir süredir sinematik sanatlar alanında üretim yapan Lara Kamhi, sarmal ve deneysel sinema pratiğini yurt içi ve yurt dışı sergilerde, festivallerde, kamusal alanlarda ve müzelerde sergilemeye devam ediyor. Sanatçı aynı zamanda, ilk uzun metraj filmi “Chaosmos”a yönelik çalışmalarını da sürdürüyor.

Lara Kamhi;

Fotoğraf: Güldehen Yoğurtçu

Lara Kamhi, Sorbonne Nouvelle Paris III Üniversitesi’nde Tiyatro, Paris Amerikan Üniversitesi’nde Film üzerine öğrenim gördükten sonra lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon üzerine tamamladı. Yüksek öğrenimini 2013’te Slade School of Fine Art’ta (UCL) tamamlayan sanatçı mekâna özgü, sarmal ve sinematik yaklaşımlara odaklanan dokuz bölümden oluşan bir sergi serisi gerçekleştirdiği Prizmaspace adlı bağımsız sanat insiyatifinin de kurucu-ortaklığını ve yöneticiliğini üstlendi. Kamhi, 2009 yılından bu yana ulusal ve uluslararası galerilerde, müzelerde, festivallerde ve kamusal alanlarda çalışmalarını sergiliyor. Kariyeri boyunca çok sayıda deneysel video ve film çalışması gerçekleştiren Kamhi, ayrıca müzik video yönetmenliği yapıp tiyatro, konser ve etkinlikler için görsel, sahne ve ışık tasarımcısı olarak çalışıyor.

Yönetmenliğini üstleneceği ilk uzun metraj filmi “Chaosmos”un çalışmaları kapsamında kısa filmlerden oluşan bir klip serisi hazırlayan sanatçı, çalışmalarını, kurucu ve yöneticisi olduğu; büyülü gerçeklik, bilimkurgu ve fantastik türlerine yönelik çalışmalar gerçekleştiren Prizma Productions Istanbul çatısı altında sürdürüyor.

Lara Kamhi’yi Takip Edin;

Önceki İçerikLara Kamhi’den Multitap grubunun “Parmakların” şarkısına klip
Sonraki İçerikDevlet Tiyatroları, “Açık Hava Tiyatrosu Yaz Oyunları” ile seyircisiyle yeniden buluştu
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments