J.J. Abrams “The Rise of Skywalker” hakkında açıklamalarda bulundu

0

Star Wars yönetmeni J.J. Abrams, hayranlar için Skywalker’ın Yükselişi’nin (The Rise of Skywalker) en büyük gizemlerinden biri olduğuna inandığı konuya açıklık getirdi. 

Yeni üçlemenin son bölümündeki bir sahnede, kendilerini bir kum batağında bulan Finn (John Boyega) ve Rey’in (Daisy Ridley) de dahil olduğu ana kahramanları, ölümcül bir tehlikeyle karşı karşıya görüyoruz.

Artık son anlarını yaşadığına inanan karakterler bütünüyle Pasaana kumlarının içine gömülmeden hemen önce Finn, Rey’e bir şey söylemek istediğini belirtiyor.

Ancak tehlikeden kurtuldukları anlaşıldığında, Finn utangaç hareketlerle az önceki ifadesini görmezden geliyor.

Filme yönelik olumsuz değerlendirmeleri “haklı” bulan yönetmen Abrams, gösterim sonrası düzenlenen soru-cevap etkinliğinde, Finn’in Rey’e “Güç’e duyarlı olduğunu” söylemek istediğine inandığını belirtti.

Bu, Finn’in Rey’e onu sevdiğini söylemek istediği yönündeki genel kanıya ters bir durum.

Boyega’nın kendisi de bu teoriye katılmıyor. Oyuncu, Twitter hesabında şöyle dedi: “Hayır… Finn, batmadan önce ‘sevi seviyorum’ demeyecekti.”

Abrams, sahnenin bu şekilde yazılmasının nedeninin “farklı insanlara farklı şeyler ifade edebilmesi” olduğunu söyledi.

Filmin geçen hafta vizyona girmesinden bu yana eleştirmenler ve izleyiciler ikiye bölündü. Bazıları filmin macera anlayışına dikkat çekerken, diğerleriyse popülist anları için eleştiriyor.

Sonuç olarak Skywalker’ın Yükselişi, film inceleme sitesi Rotten Tomatoes’da yüzde 57’lik bir puan aldı. Bu, uzun zamandır devam eden Star Wars serisindeki bir filmin aldığı en düşük puanlardan biri.

Önceki İçerikTindersticks “No Treasure But Hope” ile dünya turnesi kapsamında Türkiye’ye geliyor
Sonraki İçerikTom Hanks’in Yunanistan vatandaşlığı onaylandı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments